Nelly Korda v ohrožení. Korejka Ko v závěru sezony útočí

Nelly Korda

Zdálo se, že tuhle sezonu LPGA má jasně ve své moci Nelly Korda, ale turnaj Cognizant Founders Cup její suverenitu poněkud naboural. Korejka Jin Young Ko svým třetím letošním titulem s ní srovnala krok v počtu turnajových titulů a přiblížila se jí i ve světovém žebříčku.

Nelly Korda turnaj na hřišti Mountain Ridge Country Clubu v New Jersey dobře rozehrála, ale ve třetím kole ji trápily bolesti achillovky a na nejlepší ztrácela.

V závěrečné rundě se ještě po desáté jamce zdálo, že se mladší z dcer bývalého českého tenisty Petra Kordy nadechuje k útoku poté, co se dostala na skóre -8 a také do první desítky. Závěr ale nezvládla a po třech bogey se propadla na dělené 19. místo se skóre -5.

Lépe tentokrát dopadla starší Jessica, která ve čtvrtém kole zahrála tři rány pod par a s celkovým skóre -9 se dělila o 6. příčku.

Před turnajem v New Jersey vedla Nelly Korda ve většině statistik LPGA včetně money listu, pořadí Rolex Player od the Year i Race to the CME Globe. V létě se 23letá Američanka stala světovou jedničkou, ale tuhle pozici nakonec nemusí uhájit.

To proto, že Korejka Ko svým třetím letošním turnajovým titulem a druhým během necelého měsíce výrazně snížila její náskok v čele Race to the CME Globe na pouhých 20 bodů. Právě Korejku Korda v létě v čele žebříčku vystřídala.

Ko vyhrála v New Jersey za vytrvalého deště suverénně se skóre -18 a s náskokem čtyř ran před druhou v pořadí Němkou Caroline Masson.

Navíc Ko vyrovnala rekord legendární Anniky Sorenstam, když se jí podařilo zahrát už čtrnáct kol za sebou s výsledkem pod 70 ran. "Je to pro mě velká výzva. Pořád mám šanci překonat Anniku. Budu se o to snažit ze všech sil," prohlásila Ko po zisku svého celkově desátého titulu na LPGA.

Mnohem důležitější je pro ní to, že snížila náskok mladší ze sester Kordových před dalším ze zbývajících třech turnajů letošní sezony LPGA, kterým je podnik v Jižní Koreji. Tam navíc Nelly Korda hrát nebude.

"Minulý týden mi to nevyšlo. Neděle se mi ani trochu nepovedla. Tentokrát jsem se snažila dostat ze sebe to nejlepší a povedlo se mi to," neskrývala radost Ko.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení