Na PGA Tour by ho sežrali zaživa. Mezi seniory Mickelson vyhrál

Phil Mickelson

Čtyři starty, tři vítězství. Přesně taková je bilance Phila Mickelsona na PGA Tour Champions. Třetí vítězství přidal 51letý Američan na turnaji Constellation Furyk & Friends, i když o něj musel bojovat až do konce se Španělem Miguelem Angelem Jimenezem.

Jednapadesátiletý Mickelson vyhrál turnaj poprvé od svého senzačního květnového triumfu na PGA Championship v Kiawah Island, kde si připsal už svůj šestý titul z majoru. Od té doby se ale na turnajích PGA Tour mnohem víc jen trápil.

Na turnaji "veteránské" série se představil poprvé od února a do závěrečné třetí rundy vstupoval s náskokem dvou ran před Jimenezem. A byl to na hřišti Timuquana Country Clubu vlastně už jen souboj obou těchto hráčů.

Španěl se dokonce na Mickelsona dokázal dotáhnout, ale závěr už patřil vítězi šesti majorů. "Hrál opravdu hodně dobrý golf. Dokázal se skvěle zachraňovat i skóroval. Nechtěl to vzdát," konstatoval Mickelson.

"Mně se naštěstí podařilo v závěru zahrát dvě birdie a získat zase náskok. Byl to ale hodně těžký den," přiznal levoruký Američan poté, co v závěrečném kole zahrál čtyři rány pod par. Stejně jako Jimenez.

Celkově dohrál se skóre -15 a připsal si mezi seniory už svůj třetí titul z pouhých čtyř startů. Svou seniorskou kariéru Mickelson zahájil loni dvěma vítězstvími v úvodních dvou startech v Missouri a Virginii.

Mickelson závěrečné kolo skvěle začal třemi birdie v řadě, ale pak na páté jamce zahrál double bogey. I přesto vítězství uhájil.

"Když takovou chybu uděláte na PGA Tour, tak vás tam prostě sežerou zaživa. Tam takové chyby nemůžete dělat a přitom mít šanci ještě soutěžit a vyhrávat. Tady se mi líbí, že nemusím být dokonalý a že mi pár ran navíc projde," prozradil Mickelson.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení