Španělskou bitvu na Open de Espaňa ovládl v play-of Bello

Rafael Cabrera Bello

Dramatickou podívanou si připravili ve finálovém kole Open de Espaňa pro domácí fanoušky španělští golfisté Rafael Cabrera Bello a Adri Arnaus. Osmnáct jamek jejich souboj nerozhodlo, a tak museli do rozehrávky, ve které hned na první jamce slavil zkušenější Bello.

Ten vstupoval do finále s náskokem dvou ran na svého krajana, o který přišel hned na první jamce, na které zahrál double bogey. Arnaus následně i díky dvěma eaglům (7, 14) dlouho vedl, ale Bello se na něj nakonec dotáhl (oba -19) a po zachráněném paru na 18 se šlo do play-off.

V něm vyrazili oba hráči znovu na poslední jamku, na které se tentokrát Bello nezachraňoval, ale útočil. Po skvělé druhé ráně do greenu proměnil i svou šanci na birdie a získal po čtyřleté pauze svůj čtvrtý titul na okruhu.

"Tohle je rozhodně jedna z trofejí, které jsem měl na svém bucket listu. Zařadit své jméno mezi všechny ty šampiony je skutečně výjimečné," nezastíral Bello, že si vždy přál vyhrát prestižní domácí turnaj.

Ten se po špatném vstupu do finálového kola nikdy nevzdal: "Věřil jsem si. Cítil jsem zde celý týden obrovskou podporu, věděl jsem, že mám šanci a jsem rád, že se nakonec štěstí otočilo na mou stranu."

Jeho o jedenáct let mladší krajan si bude muset nejen na velký domácí triumf, ale i na své vůbec první vítězství na okruhu ještě počkat.

"Mám pocit, že jsem dnes hrál ten golf, který jsem hrát chtěl. Byl jsem agresivní, snažil se potopit všechny putty, kde jsem měl šanci. Asi to ale neměl být můj den, ale dostal jsem se do dobré pozice a už se nemohu dočkat dalšího týdne," řekl Arnaus s tím, že se těší do Valderramy.

Největší domácí hvězda a obhájce titulu z roku 2019 Jon Rahm nakonec skončil po slabším víkendu se skóre -12 na děleném 17. místě.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení