Fowler se trápí dál, nepomohla mu ani změna jídelníčku

Rickie Fowler

Ústup Rickieho Fowlera nejen ze slávy, ale vůbec z hlavní golfové scény, pokračuje. Populární Američan se v uplynulé sezoně PGA Tour nedostal ani do play-off a do té nové vstoupil minutým cutem v Las Vegas. Své tělo se přitom pokusil očistit změnou jídelníčku.

Fowler se naposledy ukázal fanouškům v polovině srpna na Wyndham Championship, kde se neúspěšně pokoušel zachránit na poslední chvíli sezonu. Od té doby odpočíval, trénoval a očišťoval své tělo.

Během dvouměsíční turnajové přestávky si naordinoval šestitýdenní dietu, změnu jídelníčku. "Byla to skvělá cesta na to se pročistit," řekl v tomto týdnu před turnaje v Nevadě. "Jsem svěží a připravený hrát," dodal.

Na turnaji ale strávil jen dva dny. Může za to nepovedené první kolo za 72 ran (+1). V tom druhém se sice i díky třem berdíkům v řadě na závěr dostal pět ran pod par, s celkovým skóre -4 ale neprošel cutem o ránu.

Pro Fowlera se tak jedná o další neúspěch, kterých u něho za poslední dva roky napočítáte výrazně více, než důvodů k oslavám. Aktuálně mu patří ve světovém žebříčku až 125. příčka, když za posledních 628 dní skončil jedinkrát v TOP 10. A to letos v květnu na PGA Championship.

Se svou manželkou Allison navíc očekává koncem listopadu narození prvorozené dcerky, které chtě nechtě bude dalším rozptýlením mimo svět golfu. I když samozřejmě maximálně příjemným!

Do té doby tak chce odehrát další dva turnaji PGA Tour, když v příštím týdnu na CJ Cupu v Las Vegas a následně na ZOZO Championship v Japonsku bude startovat na sponzorskou pozvánku.

Fowler však nebyl jediným známým hráčem, který si v tomto týdnu na TPC Summerlin zahrál pouze dvě kola. Stejně jako on, jen ránu za cutem, skončili třeba Webb Simpson, Maverick McNealy, Rasmus Hojgaard, Jason Kokrak a Garrick Higgo. Cutem neprošli také Paul Casey (-3), Will Zalatoris, Harris English, Kevin Kisner (všichni -2), Scottie Scheffler (-1), Ian Poulter (+1) nebo Patrick Reed (+4).

Ve vedení jsou po dvou kolech Sungjae Im a Chad Ramey, kteří se dostali už čtrnáct ran pod par. Ránu na ně ztrácejí Sam Burns a Adam Schenk.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení