Brixi ve Španělsku na ET cut nedal, Rahm už je druhý

Jon Rahm

Už po dvou kolech skončil turnaj Open de Espaňa pro českého profesionála Gordana Brixiho. Ten po kolech za 74 a 78 ran skončil se skóre +10 na posledním místě. Hlavní domácí hvězda Jon Rahm naopak září a už je na druhém místě se ztrátou jediné rány na první.

Briximu turnaj v Madridu nevyšel. Po prvním kole za +3 byl daleko od hranice cutu, ke které se v pátek ani nepřiblížil. Naopak si to namířil směrem ke dnu leaderboardu, když ztrácel ránu za ranou.

Nakonec přinesl do klubovny skórkartu, ve které bylo jediné birdie, šest bogey a jedno double bogey. Pohoršil si tak o dalších sedm ran na konečné skóre +10, třináct ran od hranice cutu.

Na opačném pólu leaderboardu si v pátek o místo polepšil obhájce titulu z roku 2019 Jon Rahm, který už je druhý. Ke čtvrtečním 63 ranám jich v pátek přidal 67 a je na mínus dvanácti.

Domácí hvězda opět zahrála eagle na pětiparové čtrnáctce a znovu zaváhala jedinkrát v podobě bogey. Rahm však oproti čtvrtku méně skóroval, když si připsal jen tři berdíky. Lépe než on je na tom po 36 odehraných jamkách pouze Nizozemec Wil Besseling.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení