Sabbatini je zpět v USA, v Las Vegas myslí na jackpot

Rory Sabbatini

Po létě v Evropě se slovenský golfový profesionál Rory Sabbatini vrátil do zámoří na PGA Tour. Na svém prvním turnaji v nové sezoně PGA Tour sice před týdnem cut nedal, ale v tomto týdnu to v Las Vegas rozehrál parádně a místní terminologií může pomýšlet na jackpot.

Sabbatini se s uplynulou sezonou PGA Tour rozloučil v polovině srpna na Wyndham Championship. Poté se ihned přesunul do Evropy, konkrétně do Česka, kde si zahrál D+D REAL Czech Masters a následně se účastnil dalších turnajů po Evropě a akcí podporujících golf na Slovensku.

Koncem září už si to ale opět zamířil do Spojených států a první akcí v nové sezoně pro něho byl Sanderson Farms Championship v Jacksonu, kde po kolech za 69 a 72 ran neprošel cutem se skóre -3 o dvě rány.

To by se ale v tomto týdnu v Las Vegas na Shriners Children's Open opakovat nemělo. Rodák z jihoafrického Durbanu reprezentující Slovensko totiž ve čtvrtek začal kolem za 65 ran (-6) a dělí desátou příčku!

Zaděláno tak má na zajímavý výsledek, když po prvním kole ztrácí na druhé místo pouhé dvě rány a na vedoucího Korejce Sung Kanga rány čtyři. Děkuje za to sedmi čtvrtečním berdíkům a jedinému bogey.

Stříbrný medailista letošní olympiády tak zahrál mimo jiné lépe než vítěz z minulého týdne Sam Burns (66) nebo šest účastníků letošního Ryder Cupu. V Nevadě se přitom dařilo na rozdíl od Whistling Straits lépe Evropanům, které "reprezentují Viktor Hovland (67), Paul Casey (68) a Ian Poulter (69).

Z amerického vítězného výběru jsou ve hře Brooks Koepka (68), Harris English (71) a Scottie Scheffler (74). Ránu prvního kola zaznamenal nováček na okruhu Hayden Buckley, který trefil na tříparové sedmnáctce eso.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour)

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení