Nelly Korda se může zapsat do historie. Co ještě má šanci vyhrát?

Nelly Korda

Už jen čtyři turnaje zbývá odehrát v aktuální sezoně LPGA, jejíž dosavadní královnou je Nelly Korda. Ta může letos nejen že ovládnout celý okruh, ale i většinu dalších statistických kategorií.

Mladší ze sester Kordových je světovou jedničkou a vede prakticky ve všech statistikách a tabulkách v právě končící sezoně, která vyvrcholí v polovině listopadu turnaje CME Group Tour Championship.

Před turnajem v tomto týdnu, kterým je Cognizant Founder Cup, byla jak na vrchol money listu, tak pořadí Rolex Player of the Year a Race to the CME Globe. A může se tak ve svých 23 letech stát první Američankou od roku 2014, která získá více celosezónních ocenění.

Stacy Lewis tehdy ovládl money list, pořadí Rolex Player of the Year a Vare Trophy pro nejlepší průměrné skóre. V něm sice Nelly také aktuálně vede, ale trofej už nezíská. Nemá totiž šanci stihnout odehrát potřebný počet kol, což je buď 70 rund, nebo 70 procent ze všech turnajů.

Letošní olympijská i major šampionka a vítězka dalších dvou turnajů na LPGA už ale může dosáhnout maximálně na 62 odehraných kol nebo 59 odehraných turnajů. Hrát už totiž bude jen tři turnaje.

Kvůli pandemii koronaviru totiž nevyrazí na BMW Ladies Championship do Jižní Koreji a šanci dohnat nebo předehnat ji dostanou další hráčky. Na posledních dvou listopadových turnajích na Floridě už ale chybět nebude, a právě tam se podle všeho bude definitivně rozhodovat ve většině kategorií.

Do Cognizant Founder Cupu v tomto týdnu přitom vstoupila ve čtvrtek povedeným prvním kolem za 67 ran (-4), díky kterému je na děleném třetím místě. Její starší sestra Jessica je na tom o dvě rány hůře (T21).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení