Jak si Mickelson užíval letošní Ryder Cup? A od koho se učil?

Phil Mickelson

Rekordní dvanáctou účast na Ryder Cupu sice letos Phil Mickelson nepřidal, přesto si jednoznačný americký triumf užíval ve Whistling Straits z první řady. Coby asistent kapitána Steva Strickera poznal prestižní souboj s Evropou zase z jiné perspektivy.

"Užíval jsem si ten pocit, že jsem nebyl pod tlakem a v obavách, jako jste jako hráč. Opravdu jsem si ten týden užil," vrátil se Mickelson ke dva týdny starým událostem před svým dalším soutěžním startem, který v tomto týdnu přijde na PGA Tour Champions.

Aby si také letošní Ryder Cup neužíval, když Amerika na vlastní půdě smetla Evropu jasně 19:9: "Jasně, měli jsme opravdu silný tým a kluci zahráli velmi dobře. Bylo zábavné být toho součástí a sledovat to zase z jiného úhlu pohledu. Ale samozřejmě bych tam byl raději jako hráč."

To už se dost možná Leftymu nikdy nepodaří. Američané se upínají ke skvělé generaci mladých hráčů, které budou starší hráči dlouhodobě jen stěží stačit. A těžko se dostávat do jakéhokoliv amerického výběru, ať už pro Ryder Cup, nebo Presidents Cup. Ten další se bude hrát už v příštím roce v Quail Hollow a amerického kapitána bude dělat Davis Love III.

"Užíval jsem si, když jsem pod ním mohl hrát ne Ryder Cupu a rád bych si zahrál v jeho výběru i na Presidents Cupu, ale to bych musel hrát na vyšší úrovni. Viděli jste, jak jsou ti kluci dobří? Vždyť zde bylo asi šest hráčů Evropy, nad kterými jsem ve světovém pořadí, ale je zde asi pět nebo šest kluků na americkém seznamu, kteří jsou přede mnou a stejně se na Ryder Cup nedostali. Jsme velmi silní a je pro mě velkou výzvou se do dalšího týmu dostat," přiznal 51letý americký golfový šampion.

Je tak mnohem pravděpodobnější, že se Mickelson i dalších týmových soutěžích bude účastnit spíše v realizačním týmu, ať už jako kapitán, nebo jeho asistent. Díky letošku ví trochu lépe, co ho čeká.

"Už dříve jsem měl skvělé kapitány, ale moci nyní sedět v kapitánské místnosti a poslouchat myšlenky bývalých kapitánů Jima Furyka, Davise Lovea a Freda Couplese. Zach Johnson měl také skvělé postřehy a poslouchat je všechny společně se Stevem Strickerem bylo zajímavé, protože každý měl trochu jiný pohled," dodal Mickelson.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení