Spilková je doma. Ráda by hrála LET v Dubaji a Saudské Arábii

Klára Spilková

Klára Spilková je po nezdolaném cutu na ShopRite LPGA Classic, svém posledním turnaji v této sezóně na LPGA, už zpět doma v Praze. Ještě před návratem si stihla zahrát charitativní turnaj s legendami světového golfu, ale nyní se již snaží získat místo na nadcházejících turnajích Ladies European Tour.

Ráda by se dostala na Dubai Moonlight Classic s dotací 260 000 eur a o týden později na Aramco Saudi Ladies Internatioal, kde se bude rozdělovat milion dolarů.

"Snažím se získat místo na turnajích Ladies European Tour v Dubaji a Saúdské Arábii, které se konají koncem října a začátkem listopadu. Pak mě už asi bude čekat Q-school na LPGA," řekla 121. hráčka žebříčku Race to CME Globe na LPGA, kde letos uhrála dvě umístění v TOP 20.

Chuť po nezdolaném cutu na ShopRite LPGA Classic si Klára Spilková spravila účastí na následujícím charitativním turnaji Berenberg Invitational Pro-Am, kam byla pozvána mezi 32 golfovými profesionály a profesionálkami.

Z New Jersey, kde neprošla cutem po výsledku +5 (71-76), se přesunula do Bedfordu ve státě New York. Pro-Am vybral téměř 700 000 dolarů na výzkum rakoviny slinivky. Spilková skončila čtvrtá s týmem, v němž byl také Jihoafričan Retief Goosen, dvojnásobný vítěz US Open.

Mezi hlavní hvězdy patřili Gary Player a další ambasadoři značky Berenberg – Fred Couples, Tom Watson a Bernhard Langer. Soutěž vyhrál tým s Annou Nordqvist a Nickem Pricem.

"Turnaj už jsem hrála, myslím, před čtyřmi lety v Londýně, kde jsem se tehdy potkala s Garym Playerem," vzpomněla si.

"Hrát s Retiefem Goosenem byl velký zážitek a čtvrté místo úspěch, protože nám tam ještě nespadlo několik birdie. Také jsem se konečně setkala s Bernhardem Langerem, což byl můj sen, jelikož mě stejně jako jeho obléká Bogner. Popovídala jsem si i s Tomem Watsonem a při závěrečné gala večeři jsem seděla vedle Freda Couplese. Hráli také Colin Montgomerie nebo John Daly, všichni moc fajn na setkání."

Spilková se ještě vrátila k tříkolovému turnaji ShopRite LPGA Classic.

"První kolo bylo takové nahoru dolů, ale měla jsem radost ze spousty birdie. Ve druhém kole se bohužel projevil můj celotýdenní boj s tvrdými a rychlými greeny, které se hodně lišily od podmínek z předchozího turnaje. Mrzí mě to, ale jsou horší i lepší dny," dodala hráčka už z Prahy, kde ji nyní čekají setkání a akce se sponzory a partnery.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení