Nová éra ženského golfu. První major se kompletně změní

Patty Tavatanakit

První ženský major sezóny ANA Inspiration doznal zásadních změn. Od příštího roku se bude hrát s novým názvem a s výrazně navýšenými odměnami a od roku 2023 se přesune na jiné místo v novém termínu, aby se nehrál v datech před mužským Masters.

V úterý to oznámila nová komisionářka LPGA Mollie Marcoux Samaan. Podle zpráv, které jako první přinesl Golfweek, se bude první major ženského kalendáře hrát pod názvem Chevron Championship, neboť společnost Chevron nahrazuje po sedmi letech partnerství s ANA.

Šestiletá smlouva s novým hlavním sponzorem zahrnuje i navýšení prize money z 3,1 milionu dolarů na 5 milionů, což dělá z turnaje opět nejlukrativnější podnik v ženském golfu.

Budoucí plány také zahrnují přesun turnaje do oblasti Houstonu, kde sídlí 8000 ze 40 000 globálních zaměstnanců Chevronu. Přesunutí na pozdější termín na jaře také umožní vysílat turnaj na stanici NBC. Nové hřiště bude oznámeno v příštích měsících.

"Toto partnerství změní LPGA v mnoha směrech. Umožní to povznést tento major do nových výšin," uvedla Macroux Samaan.

Letošní 50. ročník ANA Inspiration vyhrála Patty Tavatanakit na Dinah Shore Tournament Course v Mission Hills Country Clubu v Rancho Mirage v Kalifornii, kde se hraje turnaj od svého prvního uvedení v roce 1972.

Založil ho předseda Colgate-Palmolive David Foster a bavič Dinah Shore. Ostatně turnaji se přezdívá "The Dinah" a hraje důležitou roli v historii ženského golfu. Už při svém debutu měl téměř trojnásobné prize money oproti US Women´s Open (110 000 dolarů oproti 40 000).

Jeho Pro Amy lákaly řady celebrit a divácké zástupy byly na LPGA nejnabitější. V roce 1982, první rok pod novým sponzorem Nabisco, byl turnaj prvním ženským golfovým podnikem, který vysílala televize živě po všechna čtyři kola. Aspoň nějaké televizní pokrytí měl ale turnaj už od začátku své existence

O rok později byl "The Dinah" povýšen mezi majory, ačkoliv mnohé hráčky ho na něj považovali už dříve. "Byl to major nejspíš už od prvního dne. Od začátku to byla velmi důležitá akce," uvedla loni členka Síně slávy Donna Caponi pro Golf Channel.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení