Bomba! V The Match se utkají Koepka a DeChambeau

Brooks Koepka

Páté pokračování série soubojů The Match nemůže mít lepší složení. I když během Ryder Cupu zakopali válečnou sekeru a možná z nich i historické vítězství nad Evropou udělalo přátele, tohle bude vzhledem k jejich minulosti peprný souboj, který si svět přál vidět. Brooks Koepka versus Bryson DeChambeau.

Informaci jako první přinesl Golf.com, s nímž má DeChambeau dohodu o obsahu. Jeho souboj s Koepkou se bude hrát den po Dni díkůvzdání 26. listopadu na 12 jamek ve Wynn Golf Clubu v Las Vegas.
Bude to už páté vydání soubojů s názvem Capital One´s The Match z produkce Turner Sports, který proti sobě svedli jako první na stejný den v roce 2018 Tiger Woods a Phil Mickelson v Shadow Creek také v Las Vegas.

Od té doby to bude také první zápas jeden na jednoho, neboť v dalších pokračováních se proti sobě vždy postavily týmy. DeChambeau byl už jednoho z nich součástí, když loni v létě s Aaronem Rodgersem porazili Phila Mickelsona a Toma Bradyho. Pro Koepku to bude první účast.

Podle Golf.com přijdou další podrobnosti o formátu a sázkách během The Match na konci tohoto týdne.

Spor obou amerických rivalů začal v roce 2019, když Koepka kritizoval pomalou hru DeChambeaua. Do nové dimenze se pak dostal na začátku tohoto roku po úniku nevysílaného rozhovoru Koepky pro Golf Channel, který svými uštěpačnými poznámkami narušil kolem jdoucí DeChambeau.

Bylo z toho virální video na sociálních sítích, po němž následovalo ještě několik kol vzájemných šťouchanců. Nakonec to odnášel více DeChambeau, na něhož na turnajích diváci halekali posměšně "Brooksy“.

Tomu však učinil přítrž komisionář PGA Tour Jay Monahan oznámením, že jakékoliv takové pokřiky budou považovány za nesportovní chování a budou důvodem pro vykázání z turnajů.

Před dvěma týdny ve Whistling Straits pak oba kohouty definitivně zklidnil kapitán Američanů Steve Stricker, který si nemohl dovolit v týmu žádné rozepře. Po rekordní eliminaci Evropy v poměru 19-9 a znovuzískání Ryder Cupu se pak Koepka i DeChambeau několikrát objali.

I tak ale bude jejich listopadový souboj přitahovat velkou pozornost a kdo ví, třeba před ním jeden nebo druhý znovu vzájemné vztahy zahustí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení