European Tour přidala letos ještě turnaj v Dubaji

Jumeirah Golf Estates

European Tour v úterý přidala do svého letošního kalendáře turnaj AVIV Dubai Championship, který se bude hrát v týdnu před sezónním finále DP World Tour Championship. Oba podniky se konají v proslulém resortu Jumeirah Golf Estates.

Zatímco AVIV Dubai Championship s dotací 1,5 milionu dolarů se bude hrát od 11. do 14. listopadu na hřišti Fire, vyvrcholení celé sezóny pro 50 nejlepších hráčů Race to Dubai a závěrečný podnik Rolex Series s dotací 9 milionů dolarů se bude hrát o týden později na hřišti Earth.

AVIV Dubai Championship se hrálo poprvé už loni pod názvem Golf in Dubai Championship a vyhrál ho Francouz Antoine Rozner.

Turnaj doplnil kalendář sezóny 2020 po vypadnutí řady podniků kvůli pandemii Covid-19 a i letos slouží jako náhrada za zrušený Nedbank Golf Challenge presented by Gary Player v JAR. Tento podnik tak oslaví své 40. výročí až příští rok.

S nedávnými přírůstky do kalendáře v podobě Mallorca Golf Open (21. 24. října) a Portugal Masters (4. - 7. listopadu) je tak přidaný turnaj v Dubaji součástí přepracovaného závěru letošní sezóny na European Tour.

"Loňský turnaj na hřišti Fire, který sloužil jako doplnění sezóny 2020, byl úspěchem. Jsme rádi, že ho můžeme znovu začlenit jako poslední dílek do naší letošní mozaiky," uvedl šéf European Tour Keith Pelley.

"To znamená, že budeme mít na konci sezóny dva silné "swingy" v podobě dvou turnajů na Pyrenejském poloostrově, které bude následovat dubajský dvoják v Jumeirah Golf Estates. Těšíme se na úžasných 14 dní, kterými ukončíme další sezónu Race to Dubai," dodal.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení