Pomsta za vyhození z klubu. Útok přípravkem na plevel

Wolley Park

Podmíněný trest a tučnou pokutu udělil Královský soud v Leedsu golfistovi, který se přiznal k ničení hřiště svého bývalého klubu v Yorkshire pomocí přípravku na hubení plevele. Měla to být pomsta za to, že ho klub v minulosti zbavil členství.

Podle zprávy Yorkshire Evening Post použil odsouzený Glen Newton přípravek na greenu třetí jamky hřiště Wooley Park Golf Clubu ve Wakefieldu v Anglii poté, co byl minulý rok z klubu vyhozen.

Bývalému horníkovi bylo členství zastaveno, když se dostal do konfliktu s majiteli rodinného klubu za své chování vůči personálu.

Královský soud v Leedsu konstatoval, že letos 19. dubna Newton maskován v kukle podnikl útok na hřiště, zatímco si ho na kamerovém systému všiml hlavní greenkeeper. Ten pak 55letého muže pronásledoval a strhl mu kuklu z hlavy. Newton byl poté zatčen a uznán vinným ze svého činu.

"Nevím, co vás vedlo k takovému chování. Jsem si jistý, že každý příběh má dvě stránky, ale faktem je, že jste vzal zákon do svých rukou a zcela plánovaným a předem promyšleným činem jste se rozhodl poškodit hřiště," stojí v zápisu ze soudního přelíčení.

"Vybavil jste se a maskoval. Výsledkem je, že jste udělal, co jste plánoval a způsobil vážnou škodu," shledal soudce, který Newtonovi vyměřil tříměsíční podmíněný trest a pokutu v přepočtu téměř 300 000 korun.

Wooley Park je Golf Club považovaný za jeden z předních klubů v západním Yorkshire a jeho otevření se datuje k roku 1995.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení