Dozvuky Ryder Cupu: Čím Cantlay naštval irskou hvězdu?

Shane Lowry a Patrick Cantlay

Letošní Ryder Cup už je týden minulostí, ale v některých hráčích Evropy ještě několik dní po jeho skončení doznívalo velké zklamání. A to nejen z historické porážky 19-9, ale i z chování soupeřů. Konkrétně Shane Lowry si postěžoval na Patricka Cantlaye a jeho počínání během nedělních singlů.

Vítěz letošního FedEx Cupu prý burcoval již tak bujarý americký dav zrovna v momentě, kdy si se Lowry chystal ke svému puttu.

"Patrick Cantlay podněcoval na osmičce dav k zuřivosti, zatímco jsem se stavěl k puttu, což mě docela dost naštvalo," prozradil Lowry pro Paddy Power. "Necítil jsem, že to bylo od něj správné, ale stalo se, co se stalo," uvedl.

"V Římě doufám vyhrajeme a zvítězíme jiným stylem. Takhle se na to dívám. Američané s davem pracovali a využívali ho ke svému prospěchu. A fungovalo jim to. V takové atmosféře bylo těžké hrát golf," pokračoval vítěz The Open z roku 2019.

"Když se nám něco povedlo, bylo to naprosto bez odezvy, ale cokoliv udělali oni, uslyšeli jste řev hned v tom okamžiku. A protože se zápasy odehrávaly v těsné blízkosti, slyšeli jsme to prakticky pořád. Slyšíte ten řev a jen si říkáte ´Sakra, další ztracená jamka.´ Ale tak to prostě bylo."

Lowry, který patřil výkony k tomu lepšímu v evropském týmu, zmínil také Brysona DeChambeaua, kterého naštvalo, že mu Tommy Fleetwood a Viktor Hovland nepřiznali během sobotních fourballů krátký putt.

DeChambeau po proměnění 80centimetrového puttu teatrálně položil svůj putter na green, aby tím naznačil, že putt který musel hrát, byl kratší, než jeho hůl, a proto požadoval pro Evropanech gimme, tedy přiznání puttu.

Bryson DeChambeau (Foto: GettyImages)

"Pro začátek, jeho putter je dlouhý asi 1,2 metru, a to rozhodně není na gimme. Justin Thomas mi předtím udělal to samé a potom i já jemu. Udělal jsem to jen proto, že jsem to nejdříve viděl u něho."

"Přinutil mě na jedničce dohrát putt doslova z 48 centimetrů, takže jsem pak udělal to samé, protože jsem byl naštvaný tím, co jsem ráno pocítil od něj. Problém byl v tom, že pokaždé, co byli Američané dva metry od jamky, diváci nás vybučeli, pokud jsme jim ten putt nedali. A oni s tím davem tuhle hru očividně hráli," nelíbilo se Lowrymu.

"A tak jsem jim minulý týden nic nedal, protože jsem byl pokaždé vypískán. V sobotu odpoledne jsme hráli s Tyrrellem Hattonem, který jim chtěl dát několik puttů, ale řekl jsem ´Ne, jen  ať si dohrají míček do jamky.´ Byla to ode mě strategie," uvedl Ir.

"Chtěl jsem se jim dostat do hlavy a trochu je naštvat, ale evidentně to nefungovalo. Z skóre jsem zklamaný, protože jsme měli tým na to, abychom uhráli více bodů. Byli jsme skvělá parta, ale nehráli jsme tak, jak jsme měli," uznal Lowry nakonec.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení