Spilková po nepovedeném druhém kole neprošla na LPGA cutem

Klára Spilková

První kolo za 71 ran dávalo naději, že si Klára Spilková zahraje v neděli i třetí finálové kolo turnaje ShopRite LPGA Classc, ale v sobotu zahrála 76 ran a s celkovým skóre +5 zůstala v Galloway v New Jersey šest ran za hranicí cutu.

Spilková se potřebovala v sobotu ve 2. kole dostat pod par hřiště Bay Course v Seaview Golf Clubu, neboť po 1. kole ji patřila dělená 70. pozice za úvodní kolo v paru. Ale druhý den turnaje začala nejlepší česká golfistka připisovat rány už od začátku.

Začala dvěma bogey, po kterých sice přišlo birdie a další dvě jamky v paru, ale následující tři jamky 6 – 8 ji definitivně vzaly šance na úspěch v turnaji.

Nejprve v této sérii přišlo triple bogey a po něm dvě bogey. Po dalším birdie byla po první devítce na skóre +5. Na něm zůstala až do konce po bogey na 16 a birdie na 17.

Na svém devátém turnaji sezóny na LPGA tak Spilková neprošla popáté cutem a nenavázala tak na své dělené 19. místo z minulého týdne. Zatím nejlepšího výsledku sezóny tak dosáhla hned na svém prvním turnaji v dubnu na LOTTE Championship, kde byla dělená dvanáctá.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

O patro níž na Symetra Tour prošla tento týden cutem Karolína Vlčková po skvělém pátečním 2. kole za 67 ran. Ve 3. kole si hned na 10, kde začínala, skóre ještě o ránu vylepšila na -4, ale druhá devítka se jí nepovedla.

Začala ji dabláčem a i když zahrála ještě dvě birdie, zapsala také čtyři bogey a její celkové skóre kleslo na par. Na Carolina Golf Classic v Greensborou je tak na posledním 61. místě ze všech hráček, které prošly cutem. V neděli si však může ještě své umístění vylepšit.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení