Mrůzek ovládl Czech PGA Tour, finále na Kaskádě vyhrál Lavoie

Filip Mrůzek

Vítězem Czech PGA Tour Order of Merit 2021 se stal s naprostým přehledem Filip Mrůzek, byť ve finálovém turnaji Portiva Golf Trophy – Grandfinále Czech PGA Tour skončil až šestý. Na Kaskádě zvítězil Američan Gregg Lavoie, který v play off předčil Stanislava Matuše a Štěpána Daňka.

Mrůzka k drtivému vítězství v letošní domácí profitúře předurčilo už srpnové vítězství v Berouně, za které bral 260 000 korun. Celkově letos v Order of Merit vydělal 322 998 korun. Druhý Matuš získal 142 600 korun a třetí Lavoie se po zisku 50 000 korun z Kaskády dostal na 73 446 korun.

V Česku působící Američan zahrál v sobotu ve 2. kole 70 ran, stejně jako Daněk. Matuš byl s 69 ranami o ránu lepší, ale nejlepší sobotní kolo mu stačilo jen na dorovnání celkových 139 ran, na kterých byly po druhé osmnáctce i dva jeho největší soupeři o finálový triumf. V rozehře o vítězství byl pak šťastnější Lavoie, jinak trenér Kláry Spilkové.

Tomáš Beck, který zahrál v pátek nejlepší kolo turnaje za 68 ran, si druhý den pohoršil o sedm ran a po kole za 75 skončil na čtvrtém místě se ztrátou čtyř ran na nejlepší trojici. Druhé kolo za 75 zahrál také nejlepší amatér turnaje Stanislav Nestrašil, který na Kaskádě nakonec uzavřel TOP 5.

Za šestým Mrůzkem skončila v turnaji na sedmém místě nejlepší žena Anika Bolčíková. Do TOP 10 se pak vešli ještě Jiří Vik, Michal Pospíšil, Jakub Bareš a Cyril Suk.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Celkové pořadí Czech PGA Tour Order of Merit 2021 naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení