DeChambeau skončil ve čtvrtfinále. Mezi ranaři ohromil

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau se nakonec světovým šampionem nestal, ale i tak svým výkonem na mistrovství světa specialistů ranařů všechny uhranul, když skončil až ve čtvrtfinále. Zvítězil jeho přítel a mentor v této disciplíně Kyle Berkshire.

DeChambeau udělal v minulých dnech v Mesquitě v Nevadě skvělý dojem a pro Professional Long Driver´s Association World Championship byl obrovskou posilou. Páteční finálový den sledovalo na Youtube živě přes 44 000 lidí a naladila si ho i řada známých hráčů, kteří se prý dobře bavili.

Vítěz Ryder Cupu, který do Nevady dorazil ihned po oslavě vítězství ve Whistling Straits, dokázal postoupit až do čtvrtfinále, ale tam už nestačil jeho drive dlouhý 357,5 metru na postup mezi čtyři nejlepší.

Do té doby postupoval tři dny v řadě pokaždé do dalších fází šampionátu, než ho v pátek čekalo TOP 16. Ve své první sérii dosáhl vzdálenosti 371,2 metru při rychlosti hlavy hole 350,8 km/h. Přesto skončil druhý za Němcem Martinem Borgmaierem, který trefil 380,4 metru dlouhou ránu.

Poslední pátou sérii v TOP 16 potřeboval vyhrát, aby postoupil do čtvrtfinále. To se mu povedlo ranou dlouhou 360,3 metru, zatímco jeho soupeř Ryan Gregnol se uprostřed rozhodující série vedle něj zhroutil se zraněním třísel.

Soupeři DeChambeaua ve čtvrtfinále pak byli Borgmeier, bývalý mistra světa v této disciplíně Justin James a Colton Castro. Každý hráč zahrál šest drivů, přičemž do semifinále šli dva nejdelší. Těmi byli James a Borgmeier po ranách dlouhých 368,5 resp. 363 metrů.

Do finále se pak dostali dva poslední mistři světa Berkshire a James. První z nich zvítězil s nejdelší ranou 385,9 metrů. James bral stříbro za výkon 382,2 metru.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení