Spilková zahrála na LPGA na úvod v paru a je na hranici cutu

Klára Spilková

Česká ženská golfová jednička Klára Spilková rozehrála v Galloway v New Jersey svůj další turnaj na elitní LPGA. Na ShopRite LPGA Classic zahrála na úvod kolo v paru, po kterém jí patří dělená 70. pozice, což je zároveň i aktuální hranice cutu. Na vedení ztrácí šest ran.

#

Spilková začala na druhé devítce a hned zahrála birdie na desítce. Vzápětí zahrála dabláče, ale ihned zareagovala dalším berdíkem, a tak byla po třech jamkách v paru.

Na 14 a 15 nabrala další dvě rány za dvě bogey za sebou, ale na 18 stihla zahrál na první devítce už třetí birdie.

Opět už dvě rány nad par byla po třetím bogey na dvojce, ale do konce kola se přeci jen ještě stihla vrátit do paru birdie na trojce a sedmičce.

I když tak dokázala pětkrát skórovat, chyby ji stály přeci jen klidnější umístění vůči cutu, na jehož hranici se nyní pohybuje a čeká ji tak boj o postup do finálového kola.

O šest ran před Spilkovou jsou na děleném prvním místě Korejka So Yeon Ryu s Angličankou Jodi Ewart Shadoff. O ránu zpět je na děleném třetím místě hned osm hráček.

Na hřišti Bay Course v Seaview Golf Clubu se hrají tentokrát jen tři kola. Finále je na programu v neděli a stejně jako sobotní druhé kolo ho v Česku vysílá živě stanice Golf Channel.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení