Thomas a Watson mění kedíky. Do hry se vrací i velké jméno

Justin Thomas a Jim "Bones" Mackay

Nestává se často, aby v jeden den oznámili dva špičkoví golfisté, že mění svého caddieho. Ale stalo se. Bubba Watson ukončil po patnácti letech spolupráci s Tedem Scottem, zatímco Justin Thomas už představil i překvapivé jméno svého nového caddieho.

Watson v emotivním příspěvku na Twitteru oznámil, že po patnácti neuvěřitelných letech se společně s Tedem Scottem rozhodli spolupráci ukončit. "Rozhodnutí padlo po několika hlubokých rozhovorech nejen o golfu, ale i o životě," uvedl levoruký Watson.

Watson a Scott společně slavili dvanáct vítězství na PGA Tour včetně dvou titulů z Masters v letech 2012 a 2014. Poslední Watsonovo vítězství ale přišlo v roce 2018.

"Teddy si zaslouží větší uznání, než si kdo dokáže představit. Měl velký podíl na našich úspěších. Bylo mi požehnáním a privilegiem mít tě po svém boku," napsal Watson na svůj twitterový účet s tím, že oba zůstávají dál přátelé. Kdo se ale stane jeho novým caddiem, to Watson neuvedl.

Ve stejný den oznámil změnu svého kedíka i Justin Thomas, který po šesti letech ukončil spolupráci s Jimmym Johnsonem, ale na rozdíl od Watsona okamžitě představil i svého nového caddieho.

Není jím nikdo jiný, než jeden z nejproslulejších nosičů golfových bagů Jim "Bones" Mackay, který celých 25 let dělal caddieho Philu Mickelsonovi, než přestoupil do role televizního komentátora v televizi NBC/Golf Channel.

"Miluju práci caddie a miluji svou prácu v televizi, ale tohle byla nabídka od Justina Thomase," komentoval Mackay své rozhodnutí vrátit se na plný úvazek ke golfovému bagu. Nicméně se očekává, že pokud mu to program dovolí, bude dál pokračovat i ve své roli komentátora.

Thomas odmítl spekulaci, že by svého předchozího caddieho 64letého Johnsona, který byl letos na začátku roku uveden do Caddie Hall of Fame, vyhodil. "Dohodli jsme se, že půjdeme každý svou cestou," prohlásil Thomas.

"K Jimmymu a jeho ženě chovám ten největší respekt a navždy si budu cenit všech úspěchů, které jsme spolu dosáhli. Po Ryder Cupu za mnou sám přišel a řekl mi, že chce využít novou příležitost," popsal podrobnosti jejich rozchodu.

Na hřišti se Thomas s Mackayem už potkali. Mimo jiné i na turnaji WGC-FedEx St. Jude Invitational, když byl jeho obvyklá caddie Johnson zraněný. A šlo jim to skvěle vzhledem k tomu, že Thomas turnaj vyhrál.

"Vedl si skvěle. Udělal to, co umí opravdu skvělí caddie. Odvedl perfektní práci," chválil Mackaye aktuálně šestý hráč světa.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení