DeChambeau jde dál. Mezi golfovými ranaři už je v top 16

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau zvládl i další den na mistrovství světa ranařů a prošel kvalifikačním sítem už mezi šestnáct nejlepších, z nichž vzejde mistr světa. Sedmý hráč světové žebříčku skončil na dělené 4. pozici a jeho nejdelším drivem dne byla rána dlouhá 359 yardů.

Světový šampionát začal už v úterý a DeChambeau zatím postupuje s přehledem, i když po úvodním dni, kdy zahrál i s pomocí větru 412 yardů, už od té doby další ránu přes hranici 400 yardů nepřidal. Ale to ani žádný z jeho soupeřů.

"Prvních pár dní jsem byl prostě nadšený, že tady mohu soutěžit. A taky hodně nervózní. Každým dnem je to ale těžší a těžší. Jdu tady proti největším ranařům na světě," prozradil své pocity DeChambeau.

Díky dělenému čtvrtému místu postoupil bez problémů mezi šestnáctku nejlepších. Jeho nejdelší ranou dne bylo 359 yardů.

Golfisté odehráli během dne každý pět setů a v nich pokaždé odpálili šest míčků proti dvěma nebo třem dalším účastníkům. Každý set má bodovou hodnotu 200 bodů pro nejdelší odpal, následují 100, 50 a 25 pro čtvrtou. Body se sčítají a vítězí bomber s nejvyšším počtem bodů.

SeChambeau přiznal, že formát světového šampionátu je pro něj nezvyklý a také velká dřina. "Začínám být unavený, to mohu přiznat. Je to vytrvalostní boj. Ti chlapi kolem mě mají vyšší rychlost a větší výdrž než já. A taky trénovali mnohem déle. Pro mě je skvělé, že jsem se dostal do závěrečného dne," konstatoval DeChambeau.

Součástí jeho strategie je i přesnost, protože golfoví ranaři musí trefit svým odpalem vymezené území, aby se jim rána měřila a započítávala. A DeChambeau je jedním z nejpřesnějších hráčů na šampionátu.

A netají se tím, že je to pro něj další nová výzva a zážitek. "Ryder Cup byl úžasný, vyhrávat turnaje je neuvěřitelné, ale tohle je zase jiný adrenalinu. Nemůžu se dočkat, až uvidím, kam až to moje cesta povede," prozradil vítěz osmi turnajů PGA Tour.

V závěrečném dějství postoupí nejprve ze šestnáctky rozdělené do čtyř skupin vždy dva nejlepší, osmička bude rozdělena na dvě skupiny po čtyřech, odkud postoupí nejlepší čtyři. Po dalším kole už zůstanou jen golfoví ranaři, kteří si to rozdají o titul mistra světa.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení