Jak vrátit Ryder Cup Evropě? McGinley má tříbodový plán

Paul McGinley

Drtivá porážka týmu Evropy ve 43. vydání Ryder Cupu nezůstala pochopitelně bez odezvy. Bývalý kapitán evropského rydercupového výběru Paul McGinley přišel s plánem obsahujícím tři základní body, jak vrátit evropský tým za dva roky v Itálii na vítěznou cestu.

Bývalý kapitán rydercupového týmu z roku 2014 Paul McGinley reagoval na hodně bolestivý výprask a rekordní porážku od Američanů plánem, co by se mělo změnit, aby Evropané byli nejen konkurence schopní, ale aby opět dokázali získat prestižní trofej pro sebe.

McGinley, který dovedl tým Evropy v roce 2014 ve skotském Gleneagles k výhře 16,5:11,5, tvrdí, že pokud se chtějí měřit se současnou kvalitou Američanů, musí se zlepšit ve třech oblastech.

"První lekcí je, že náš soupeř je silnější, než kdy předtím. Tým USA v současném složení má spoustu let před sebou. Všichni se mohou vrátit, všichni jsou kvalitními hráči. Takže bod jedna – musíme zvýšit kvalitu," konstatoval McGinley.

"Jste jen tak dobří, jako hráči, kteří hrají, a jejich kvalita golfu, který hrají. Ano, musíme hráčům vytvořit podmínky a zároveň hledat a také postrčit mladé hráče výkonnostně dopředu. To je první krok," uvedl 54letý Ir.

Za další klíčový bod považuje změnu systému kvalifikace. Pro rok 2021 měly oba týmy hodně rozdílné systémy kvalifikace do týmu.

Zatímco do týmu Evropy se přímo dostalo devět hráčů na základě postavení v evropském a světovém žebříčku a kapitán měl jen tři divoké karty, tým USA měl k šesti automaticky kvalifikovaným hráčů podle světového žebříčku ještě k dispozici šest divokých karet.

Původní myšlenka kapitána letošního týmu Padraiga Harringtona, že vsadí na devět hráčů podle žebříčku a ti budou v top formě, se totiž nenaplnila. Spíš naopak, hned několik hráčů mělo do své nejlepší formy hodně daleko.

I proto McGinley navrhuje, aby i Evropané přistoupili k výběru půl na půl, tedy šest automaticky kvalifikovaných oproti šesti divokým kartám. "Při zpětném pohledu si myslím, že vybrat šest hráčů, kteří aktuálně hrají v dobré formě, je lepší cesta," poznamenal McGinley.

Třetím bodem je podle McGinleyho fakt, že Evropanům chybí další týmová soutěž. I v tom jsou proti Američanům v nevýhodě, protože ti nastupují ještě v Presidents Cupu proti "zbytku světa".

Evropané dřív hráli Seve Trophy, v níž se střetávali hráči Velké Británie a Irska proti výběru kontinentální Evropy, a EurAsia Cup, což byl duel Evropy a Asie. Obě soutěže ale skončily. Jejich znovuzavedení by mohlo podle McGinleyho hře Evropanů jen prospět.

"I Steve Stricker často zmiňoval, že mu Presidents Cup pomohl vyzkoušet v mnoha případech, jaké hráče dát spolu dohromady. My jsme přišli o Seve Trophy i o EurAsia Cup. Možná by se měly opět oživit," uzavřel McGinley svůj tříbodový plán.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení