Spilkové přestaly padat putty, ale i tak skončila na LPGA v top 20

Klára Spilková

Po dvou kolech figurovala Klára Spilková na výborném děleném 9. místě na turnaji LPGA v Arkansasu a atakovala svůj nejlepší dosavadní výsledek v zámořské sérii. A přestože závěrečné kolo nevyšlo zcela podle jejích představ, bylo z toho umístění v top 20.

Do finálové rundy turnaje Walmart NW Arkansas Championship vstupovala česká profesionálka z deváté pozice a se šancí vylepšit své dosavadní maximum na LPGA, kterým je dělené osmé místo z turnaje Gainbridge LPGA v roce 2020.

Na rozdíl od předchozích dvou kol se jí ale nedařilo tolik skórovat. Až do sedmé jamky hrála v paru, na osmičce ale „klopýtla“ a bylo z toho bogey. V tu chvíli vypadla i z první dvacítky, ale na druhé devítce přece jen našla recept, jak zahrát i birdie.

Dvě zapsala na jamkách 14 a 15 hned za sebou, na sedmnáctce bohužel přišlo druhé bogey dne, ale to stihla vymazat na osmnáctce dalším birdie. Nakonec z toho bylo kolo jednu ránu pod par, celkově -9 a dělené 19. místo. Podruhé v letošní sezoně tak skončila v top 20.

"Nejlepší bylo první kolo, ve kterém mi padaly krásné putty a kdy jsem dala na jedničce eagle na čtyřparu z devadesáti metrů," řekla Klára Spilková, která po úvodním kole dělila 5. místo.

"Zbytek turnaje už byl poněkud nervóznější. Ve druhém kole jsem měla jedno double bogey, navíc zachráněné, ale zakončila jsem to opět eaglem," okomentovala i druhou rundu.

"Ve finále bohužel putty padat přestaly, ale i tak jsem s výsledkem spokojená, protože jinak byla hra solidní," dodala Spilková, které caddie dělala po čase Monika Dvořáková. "Bylo to příjemné, mít ji zase na bagu," pochvalovala si 26letá Češka.

Spilková vylepšila týden starý výsledek z Portlandu, kde hrála na LPGA po více než dvouměsíční přestávce. Na tamním Cambia Classic skončila na děleném 38. místě.

"Hřiště bylo náročné, kopcovité ve stylu nahoru – dolů. Třetí kolo nám kvůli počasí zrušili, a hrálo se pak rovnou finále, které mi vyšlo nejlíp," komentovala Klára Spilková klání ve West Linn v Oregonu, kde zvítězila světová dvojka Jing Young Ko o čtyři rány s -11.

Spilková si zahraje i příští týden, protože se dostala do hlavní soutěže turnaje ShopRite LPGA Classic, který se hraje od 1. 10. v New Jersey.

Vítězkou turnaje v Arkansasu se stala se skóre -16 Japonka Nasa Hataoka, která se v turnaji blýskla i dvěma esy – jedním v prvním kole a druhým ve druhém.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení