Zázrak se nekonal. Amerika v Ryder Cupu smetla Evropu

Scottie Scheffler

Tentokrát se evropský rydercupový zázrak na americké půdě nekonal. Poté, co Američané rozdrtili ve Whistling Straits svého soupeře v pátečních i sobotních čtyřhrách, potvrdili svou letošní dominanci také v nedělních singlech. Vítězný půlbod získal Collin Morikawa.

Hráči Spojených států byli před 43. Ryder Cupem jasnými papírovými favority a tento fakt potvrdili i na hřišti. Jasně vyhráli všechny tři úvodní série čtyřher 3:1 a po sobotě byli nakonec ve vedení 11:5.

Měli takřka neztratitelný náskok.

A také ho v neděli neztratili.

V úvodu sice přišel modrý nástup na leaderboardu, ale ten měl jepičí život a byla to jen labutí píseň hostů, kteří směřovali k jednomu z největších debaklů v historii Ryder Cupu. Vítězství USA bylo jen otázkou času.

První bod sice získal Rory McIlroy, který v prvním duelu porazil Xandera Schauffeleho 3&2, ale pak sbírali body dlouho pouze Američané. Když po Patricku Cantlayem, Scottie Schefflerovi vyhrál také Bryson DeChambeau, měli Američané už 14 bodů. 

Znamenalo to jediné, už nemohli prohrát a jakýkoliv další půlbod znamenal definitivní triumf. Zbývalo přitom dohrát ještě osm duelů a Evropané v tu chvíli vedli v jediném z nich...

Rozhodnutí přišlo velmi brzy, Morikawa vyhrál nad Viktorem Hovlandem 17. jamku, čímž se dostal do vedení o jednu a bylo jasné, že nemůže prohrát. A i když nakonec duel s Norem "jen" vypůlil, mohli začít Američané definitivně slavit. Konečné skóre 19:9.

A pouze potvrdili, že současnými králi světového mužského golfu jsou nejen v žebříčku reprezentanti pruhů a hvězd.

Výsledky Ryder Cupu naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení