Skvělá Spilková. Na turnaji LPGA je v top 10 mezi nejlepšími

Klára Spilková

Klára Spilková navázala i ve druhém kole turnaje LPGA v Arkansasu na perfektní hru z úvodní rundy, i když musela překonat i kritické okamžiky. Nakonec česká profesionálka zvládla kolo s výsledkem -2 a celkově se skóre osm pod par je na skvělé dělené 9. pozici.

Spilková vstoupila do turnaje Walmart NW Arkansas Championship presented by P&G v Rogersu opět skvěle. Hned na první jamce zapsala birdie a klidnou první devítku stvrdila dalším birdie na sedmičce.

Druhá devítka už zdaleka tak klidná nebyla. Nejprve zaváhala hned na desítce a bylo z toho bogey, další kritický okamžik přišel na čyřparové dvanáctce, na které zapsal dokonce double bogey.

Závěr ale 26letá Spilková zvládla excelentně. Na patncté jamce zahrála třetí birdie dne a to úplně nejlepší si nechala na závěr kola. Na osmnácté pětiparové osmnáctce zahrálo dokonce eagle. Už svůj druhý na turnaji. Díky tomu se posunula s celkovým skóre -8 zpět do první desítky.

Na vedoucí duo Minjee Lee z Austrálie a Nasa Hataoka z Japonska ztrácí česká hráčka jen čtyři rány.

O kuriózní zápis do statistik se postarala právě Nasa Hataoka. Japonka totiž už v pátečním úvodním kole zahrála eso na 11. jamce. A ve druhém přidala další, tentokrát na tříparové šestce dlouhé 180 yardů.

"To je samozřejmě něco, co se neděje každý den a není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Dvě esa za dva dny, to udělá radost," konstatovala 22letá Japonka, vítězka čtyř turnajů LPGA.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení