To byla bomba! DeChambeau suše pokořil obávaný pětipar

Bryson DeChambeau

O hřišti ve Whistling Straits se ani v nejmenším nedá říct, že je snadné. Spíš naopak. Pete Dye a jeho manželka Alice jsou ostatně známí tím, že hráčům nic, ale opravdu nic nedají na svých hřištích zadarmo. Jenže to se nesmí objevit bomber jako Bryson DeChambeau.

Na osmnácti jamkách na hřišti ve Whistling Straits na hráče nespočet nebezpečí. Začíná to délkou, protože tohle hřiště se řadí mezi ta nejdelší, počtem bunkerů, kterých je na hřišti víc než tisícovka – od obřích až po miniaturní, do nichž se pomalu ani nejde postavit. K tomu množství vodních pastí.

Když se připočte téměř všudy a vždy přítomný vítr, není pochyb, že zdolat tohle hřiště je výzva.

Jenže jeden hráč si přidává ještě extra výzvy sám. Bryson DeChambeau. Vyhlášený ranař se opět jednou ukázal v plné síle. Na pětiparové jamce číslo pět dlouhé 581 yardů, která je dvojitý dogleg a hrozí rozsáhlou vodou při první i druhé ráně, vytáhl trumf v podobě své neuvěřitelné délky ran. Prostě všechny nástrahy přestřelil...

Napálil ránu driverem směrem rovnou na green a míček se zastavil až na metě 417 yardů. Pouhých 72 yardů od jamky. DeChambeau zcela eliminoval nebezpečí vody a dostal se první ranou do místa, odkud někteří hráči hráli třetí ránu.

"Věděl jsem, že kdyby byla jamka po větru, mohl bych zkusit úplně jinou cestu. A protože takový vítr foukal, řekl jsem si, namiř to rovnou na green a napal to. Tak jsem to udělal," popsal svou ránu 28letý Američan.

Druhou už krátkou ranou si perfektně přihrál na green a proměnil krátký putt do eaglu. "Jsem rád, že jsem udělal něco pro tým. Měli jsme navrch, měli jsme i další příležitosti, ale nevyužili je a museli jsme tvrdě bojovat až do konce," konstatoval DeChambeau.

Právě jeho eagle byl klíčovým momentem. Američané vyrovnali stav duelu a od té doby stále drželi těsné vedení, o které přišli až na závěrečné osmnácté jamce.

"Něco takového jsem ještě neviděl. To co předvedl na páté jamce, bylo výjimečné a pro mě to byl nejvíc vzrušující moment kola," přiznal ohromený Scottie Scheffler, parťák DeChambeaua v pátečních fourballech.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení