Startuje 43. Ryder Cup. Složení foursomů je už odtajněno

Slavnostní zahájení Ryder Cupu

Golfisté obou týmů USA a Evropy ještě ve slavnostním oblečení, společně s partnerkami, proslovy kapitánů, hymny a především odtajnění toho, kteří hráči odehrají úvodní čtyři foursomy, tak vypadalo ve stručnosti slavnostní zahájení 43. Ryder Cupu. Bitvu o prestižní trofej můžete živě sledovat už od 14 hodin na TV Golf Channel.

Kapitán evropského týmu Padraig Harrington děkoval za vřelé přijetí, kapitán výběru USA Steve Stricker přiznal, že si musel dát pár piv, než předstoupil na podium. Pak už ale padla jména těch, kteří zahájí tolik očekávaný golfový duel mezi Amerikou a Evropou.

Jako první se vydají na hřiště Jordan Spieth a Justin Thomas na straně domácích a proti nim Jon Rahm a Sergio Garcia na straně Evropy.

A další dvojice? Dustin Johnson, Collin Morikawa versus Paul Casey, Viktor Hovland, následují Brooks Koepka, Daniel Berger a Lee Westwood, Matt Fitzpatrick a ve čtvrtém foursomu Patrick Cantlay, Xander Schauffele a Rory McIlroy, Ian Poulter.

"Je pro mě velkou ctí začínat celé utkání. A ještě se svým krajanem a velkým přítelem. Doufám, že odehrajeme dobrý zápas a postaráme se o dobrý start Ryder Cupu," přál si Rahm. "Jsem nadšený. Jon není jen dobrý přítel, ale především úžasný golfista. Doufám, že přineseme první bod pro Evropu," doplnil ho Garcia.

"Mám pocit jako během noci před Vánoci. Ryder Cup je tak speciální. A hrát hned v první rundě, to je pro mě velká čest," přiznal Casey, zatímco jeho parťák a nováček týmu Hovland prozradil, že ho atmosféra Ryder Cupu dohnala a měl v předchozích dnech trochu problémy se spaním.

Uklidnění a motivaci mohl najít nejen on v zázemí týmu Evropy. Podívejte se...

"Mám velice dobrý pocit z našich dvojic, i z toho, jakou mají všichni hráči formu a v jakém nastupují pořadí. Teď je to v jejich rukách," okomentoval nasazení hráčů kapitán týmu USA Stricker.

Úvodní foursomy můžete sledovat živě od 14 hodin na TV Golf Channel. Druhý blog živých přenosů z Whistling Straits začíná v 19.30.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení