Evropané uctili domácí fanoušky sýrem na hlavě. Pomůže to?

Ryder Cup, tým Evropy

Středa byla v týmu Evropy ve znamení zelené barvy a sýrových klobouků. Nešlo o nic jiného, než vyjádření úcty místním fanouškům ve Wisconsinu a svéráznou prosbu, aby byli na tým Evropy během nadcházejícího Ryder Cupu aspoň trochu hodní. Jaký efekt to mělo, můžete již od pátku sledovat exkluzivně na Golf Channelu.

Sýrové klobouky jsou tradičním atributem sportovních fanoušků ve Wisconsinu, zejména pak příznivců místního týmu NFL Green Bay Packers. Pojem „Cheesheads“ se pak přenesl na obyvatele tohoto amerického státu obecně a je předmětem jejich hrdosti.

Zelená je zase barva Packers, kteří sídlí nedaleko Whistling Straits, kde se letošní Ryder Cup hraje. Proto se do ní Evropané ve středu oblékli.

Poselství je jasné a jak poznamenal Golf Channel, jde o stejnou taktiku, jakou zvolil v roce 2004 kapitán Evropy Bernhard Langer v Oakland Hills. Američané tehdy zakázali svým hráčům podepisovat se fanouškům.

Langer to udělal přesně opačně. Nařídil svým hráčům podepisovat se, komunikovat s místními fanoušky v Michiganu, kde se tehdy hrálo a dělat vše co bylo v silách Evropanů, aby pomohli domácím fanouškům identifikovat se s hostujícím týmem.

Zdá se, že evropský kapitán Pádraig Harrington dělá to samé. Jeho tým přišel ve středu se zelenožlutým pruhovaným oblečením, což je jednoznačná pocta Green Bay Packers. K tomu přišli hráči na první odpaliště se sýrovými klobouky. A zdá se, že strategie funguje.

"Domácí fanoušci jsou tady doposud skvělí, opravdu ano," pochvaloval si Ian Poulter, dlouhodobá Nemesis amerického týmu. "Přejí mi štěstí, ne zase tak moc, ale přejí mi, což je docela pěkné. Nebylo tomu tak vždy, ale zatím je to dobré," poznamenala opora Evropanů.

Čepici inspirovanou barvami Packers nosil ve středu i Tommy Fleetwood. S dlouhými vlasy, které mu z pod ní vykukovaly, připomínal menší verzi Aarona Rodgerse, quarterbacka Packers a místní ikonu.

Harrington přiznal, že na této strategii už se začalo pracovat před dvěma lety. Dodavatel oblečení přišel s myšlenkou, že by mohla Evropa jeden den v rydercupovém týdnu zvolit irské téma, ale irský kapitán to zatrhnul, protože jeho tým je prý kolektivní evropskou jednotkou.

"Takové věci moc neřeším, ale když už to bylo na stole, přišel jsem s myšlenkou, že bychom mohli udělat poctu Wisconsinu. Nakonec zelená se hodí k Irsku i ke Green Bay Packers. A pak jsme k tomu přidali i sýrové hlavy, abychom do toho dali i trochu zábavy," vysvětlil Harrington.

"Je to na odlehčení a v tréninku tohle přesně chcete. Pobavili jsme se tím a zároveň vzdali úctu. Myslím, že místní fanoušci to přijali dobře. Je jasné, že v pátek začne boj, ale v tuto chvíli se tím hráči dobře baví a užívají si to," dodal kapitán Evropy.

Mimochodem v roce 2004 vyhrála Evropa na americké půdě svým rekordním venkovním vítězstvím 18 ½ – 9 ½. Harrington byl u toho jako hráč s bilancí 4 – 1.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení