V Boleslavi vyhrál profík z Indie. Mrůzek o dvě rány druhý

Pravin Pathare

Pátý turnaj Czech PGA Tour v této sezóně Mladá Boleslav Open 2021 vyhrál překvapivě indický profesionál Pravin Pathare. Jednokolový turnaj ovládl se skóre -4 (68 ran) a o dvě rány tak předčil Filipa Mrůzka, Jakuba Pokorného a Gregga Lavoieho.

39letý Ind tak dokonale využil domácího prostředí, neboť je na hřišti Sand Martin´s Holes v Michalovicích u Mladé Boleslavi klubovým profesionálem. Z tohoto pohledu je jeho vítězství překvapivé už o trochu méně.

V domácí PGA Tour však letos vydělal pouhou tisícovku v červenci za dělené 15. místo ve West Golf Classic v Darovanském dvoře a v Order of Merit mu patřilo poslední 46. místo. Nyní vyhrál třicetinásobek a pořadím domácí profi túry se posune někam k TOP 10.

Pathare, který se v dětství v Indii živil jako podomní prodejce či čistič kamionů, než začal v 17 letech pracovat jako kedík, zahrál tři bogey, pět birdie a jeden eagle na pětiparové sedmnáctce s ostrovním greenem.

Předtím zahrál birdie i na patnáctce, která měří z bílých odpališť nekonečných 652 metrů a je tak nejdelším pětiparem v Česku.

Dělený druhý Mrůzek, který letošní pořadí Czech PGA Tour suverénně vede, zaostal za vítězem o dvě rány, když zapsal pět birdie a tři bogey a celkově zahrál hřiště dvě rány pod par, stejně jako Pokorný a Lavoie.

Pod par (71 ran) zahráli ještě dělení pátí Stanislav Matuš a Jan Cafourek.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení