Poulter varuje nováčky týmu USA: Pocítíte, co jste ještě nezažili

Ian Poulter

Ian Poulter a Ryder Cup k sobě náramně pasují. Pětačtyřicetiletý Angličan hrál už v šesti duelech proti USA a pětkrát byl na straně vítězů. Před soubojem ve Whistling Straits, který můžete od pátku sledovat exkluzívně na TV Golf Channel, poslal soupeřům varování. Především šesti nováčkům ve výběru Steva Strickera.

Americký tým se totiž po mnoha letech musí obejít bez tradičních a největších hvězd Tigera Woodse a Phila Mickelsona a naopak mezi dvanácti hráči je hned šest nováčků. Hráčů, kteří dosud atmosféru Ryder Cupu na vlastní kůži nezažili.

A to i přesto, že jsou mezi nimi i vítězové velkých turnajů. Collin Morikawa vyhrál už dva majory, Xander Schauffele je olympijský vítěz a Patrick Cantlay triumfoval ve FedExCupu. Spolu s nimi odehrají svůj premiérový Ryder Cup ještě Harris English, David Berger a Scottie Scheffler.

"Všichni to jsou velice schopní hráči a všichni vyhráli nějaký velký turnaj. Nejde vůbec o to je nějak zastrašit, na to jsou dost zkušení, ale v Ryder Cupu přece jen pocítí něco, co dosud ještě nikdy nezažili," varoval Poulter.

"Šest nováčků, to je docela hodně. Nic je nepřipraví na intenzitu Ryder Cupu. Všichni najednou zjistí na prvním odpališti, že tohle má jinou šťávu. Pro všechny to bude docela nervy drásající zážitek," upozornil 45letý Angličan.

Jestli někdo dobře ví, o čem mluví, pak je to právě Poulter, který si během svých zápasů v Ryder Cupu vysloužil přezdívku Postman. To proto, že v každém duelu dokázal "doručit" na konto evropského týmu nějaké body.

Ze svých šesti startů se do týmu pětkrát dostal díky divoké kartě od kapitána. Památný byl jeho výkon v duelu v roce 2008, o němž se vžilo mluvit jako o "zázraku v Medinah". Právě Poulter tehdy svým výkonem strhl celý tým a zavelel k nevídanému obratu a vítězství Evropanů.

"Cítím se uvolněně a necítím nějaký extrémní tlak. Jsem nadšený, že jsem se opět dostal do týmu a těším se na další výzvu," prohlásil hráč, který neprohrál dosud ani jediný nedělní singl – pětkrát vyhrál a jednou skončil jeho zápas nerozhodně.

I on si je vědom síly soupeře i toho, že se hraje v jeho domácím prostředí. "Všech dvanáct hráčů jejich týmu je v top 21 světového žebříčku a osm z nich je v první desítce. Na papíře mají velice silný tým, ale tohle je duel, v němž může každý porazit každého. A to je vše, co musíme dělat," prohlásil odhodlaně Poulter.

"Jamkovka přináší ty nejneuvěřitelnější výsledky. A uvidíme je zase na konci týdne. Vždycky se objeví takové, které šokují. A nebude opět jiné," přidal Poulter svou prognózu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení