Povedený finiš Spilkové na LPGA. Dařilo se jí na pětiparech

Klára Spilková

Klára Spilková si ve třetím a zároveň závěrečném kole turnaje LPGA Cambia Portland Classic zkráceném kvůli nepříznivému počasí výrazně polepšila – zahrála v něm dvě rány pod par a posunula se na dělenou 38. pozici. Turnaj vyhrála Korejka Jin Young Ko.

Spilková proklouzla cutem až díky povedenému finiši ve druhém kole, v sobotu se do hry kvůli špatnému počasí vůbec nedostala, ale v třetí rundě, která už byla rovnou finálovou navázala na povedený závěr pátečního kola.

Česká profesionálka začala nedělní dějství na hřišti Oregon Golf Clubu hodně dobře, když zapsala birdie na druhé a páté jamce. První devítku sice zakončila bogey na devítce, ale hned na desítce přidala už třetí birdie dne.

Na následující jamce sice zahrála opět bogey, ale své skóre ještě vylepšila v samotném závěru. Díky birdie na jamkách 15 a 18, mezi něž se bohužel vloudilo i třetí bogey dne na sedmnáctce.

Spilková těžila především z perfektní hry na pětiparech – na třech z celkových čtyř skórovala a zapsala si na nich birdie. I díky tomu se posunula v leaderboardu s konečným skóre +3 téměř o dvacet příček. Z 59. pozice až na dělené 38. místo. To je pro 26letou Češku v sedmém letošním startu druhé nejlepší umístění v letošní sezoně LPGA.

Už svůj devátý triumf na LPGA získala Korejka Jin Young Ko, která se na turnaji Cambia Portland Classic představila poprvé od olympijských her v Tokiu. Vyhrála s výsledkem -11 s náskokem dvou ran před krajankou Jeongeun Lee a Australankou Su Oh.

"Snažila jsem se zahrát kolo bez bogey a podařilo se mi to. Nehrála jsem přitom úplně nejlépe, předvedla jsem několik nepovedených ran, ale pokaždé se mi podařilo skvěle zachránit par," popsala vítězná Ko finálovou rundu.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení