Lieser skončil na European Tour v TOP 20, vyhrál Broberg

Ondřej Lieser

Povedený turnaj na European Tour, nejlepší v této sezoně, za sebou má Ondřej Lieser. Ten sice na Dutch Open nevytvořil české maximum na okruhu, přesto musí být s děleným 19. místem spokojený. Víkend nevyšel podle představ ani Filip Mrůzkovi na Challenge Tour.

Lieser byl po dvou kolech se skóre -9 dělený šestý a zdálo se, že by mohl překonat jen měsíc starý historický zápis Mrůzka, který skončil na letošním D+D REAL Czech Masters dělený dvanáctý.

Nakonec se to Lieserovi kvůli jen průměrnému víkendu nepovedlo. Po dvou skórovacích dnech totiž v sobotu zahrál jen v paru a v nedělní finálové rundě se pod něj dostal o jedinou ránu.

Lieser přitom v neděli ani jednou nechyboval, ale zahrál pouze jedno birdie na pětiparové dvanáctce. Na zbylých sedmnácti jamkách zapisoval pary, a tak do klubovny přinesl 71 ran (-1).

Stačilo to na dělené 19. místo, k vyrovnání Mrůzkova nejlepšího českého výkonu mu chyběly rány dvě, k jeho překonání tři. Za vítězného Švéda Kristoffera Broberga ztratil třináct ran.

Broberg si v Nizozemsku připsal druhé vítězství na European Tour v kariéře, když v roce 2015 vyhrál v play-off nad Patrickem Reedem BMW Masters. Od roku 2015 přitom neskončil v TOP 10, na Dutch Open ale vedl po třech kolech už o osm ran a finálová runda v paru mu stačila na vítězství o tři rány před Němcem Matthiasem Schmidem.

Konečné výsledky turnaje European Tour naleznete zde.

O víkendu byl v akci také Mrůzek, nedělní finálové kolo na Hopps Open de Provence mu však nevyšlo. Pohoršil si o tři rány a osm míst na konečně dělné 51. místo (-2). V play-off tří hráčů vyhrál Angličan Alfie Plant.

Konečné výsledky turnaje Challenge Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení