Lieser a Mrůzek prožili průměrná kola, lehce si pohoršili

Ondřej Lieser

Po dvou povedených dnech přišel lehký útlum. Ondřej Lieser ani Filip Mrůzek nedokázali na turnajích European Tour respektive Challenge Tour navázat na předchozí kola a v průběžném pořadí si pohoršili. Lieser se přesto drží v Nizozemsku jen ránu za TOP 10.

Lieser byl po dvou kolech Dutch Open se skóre -9 na senzačním děleném šestém místě. V sobotu přitom stejně jako v předešlých dvou dnech zahrál dvě bogey (10, 14), ale nedařilo se mu tolik skórovat.

Berdíky si totiž připsal také pouze dva (2, 17), a tak došel za 72 ran v paru. V leaderboardu setrvání na celkových mínus devíti znamenalo pohoršení o devět míst na dělené 15. místo, ránu od elitní desítky.

Ta je pro Liesera důležitá. Pokud se do ní v neděli probojuje, dostane se na pětmilionový turnaj ve Skotsku, kde se na přelomu září a října hraje na třech tradičních hřištích Alfred Dunhill Links Championship.

V jasném vedení turnaje je po třech kolech Švéd Kristoffer Broberg, který má s -23 luxusní náskok osmi ran na Dána Marcuse Helligklideho.

Průběžné pořadí turnaje European Tour naleznete zde.

Mrůzek se ve Francii na turnaji Challenge Tour sice dostal také ve třetím kole pod par, ale stejně jako ve druhém kole pouze o ránu. S celkovým skóre -5 si pohoršil o osm míst na dělenou 43. příčku.

Jeho kolo bylo lehce "zajímavější" než v podání Liesera, když zahrál pět berdíků (4, 6, 9, 13 a 14) a čtyři bogey (1, 8, 10, 18). V neděli se pokusí probojovat alespoň do TOP 25, na kterou ztrácí dvě rány.

Vedení o čtyři rány drží Rakušan Lukas Nemecz (-18).

Průběžné pořadí turnaje Challenge Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení