VIDEO: Mickelson poškodil hůl, pak hrál driver z listí mezi stromy

Phil Mickelson

Phil Mickelson byl opět Philem Mickelsonem. Během druhého kola Fortinet Championship se rozhodl hrát driverem z listí mezi stromy, díky čemuž zahrál na pětiparové šestnáctce birdie!

Co k tomu Leftyho vedlo? Během kola zjistil, že si možná už ve čtvrtek poškodil hlavu 2-dřeva, se kterou tak raději nechtěl moc hrát. "Musel jsem tak dnes hrát některé bláznivé rány," přiznal po dohrání kola.

Tou možná nejšílenější byla druhá rána na pětiparové 16. "Zahrál jsem z týčka výrazně vlevo, z těch stromů by to byla ideální rána 2-dřevem, ale raději jsem ji nehrál, protože jsem nevěděl, kam by to letělo. Tak jsem zahrál driverem, pak wedgí a dal putt," okomentoval situaci Lefty.

Zajímavostí je, že zatímco jeho rána z týčka měřila na této jamce jen 197 metrů, druhá z těžké pozice pod stromy urazila skoro 260 metrů.

Mickelson se i díky birdie na šestnáctce a zachráněnému paru po divokém průběhu osmnáctky dostal celkově na -5 a z děleného 24. místa ztrácí před víkendem na vedoucího Mavericka McNealyho sedm ran.

Před třetím kolem pak už svou "zploštělou" hlavu 2- dřeva vymění. "Trefím s ní par ran na drivingu a zítra to bude v pohodě," věří Mickelson. "Dobře puttuji, takže mám šanci zahrát dobře. Greeny jsou zde ale velmi tvrdé, takže když nehrajete z fairwaye, je těžké na nich míček zastavit. Takže musím trefovat více fairwayí a 2-dřevo je pro mě velmi důležitou holí," dodal zkušený Američan před dalším víkendem na PGA Tour.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení