Mrůzek prožil ve Francii povedený den, ženy na LETAS nikoliv

Filip Mrůzek

Úspěšný den za sebou má na Challenge Tour Filip Mrůzek. Ten musel na Hopps Open de Provence odehrát necelých prakticky kolo a půl, ale popasoval se s tím na výbornou, celkově si polepšil o čtyři rány a bez problémů projde cutem. Finále na LETAS naopak nevyšlo Češkám.

Mrůzek stihl ve čtvrtek odehrát kvůli bouřkám ve Francii jen něco málo přes polovinu kola, po které byl v paru. Na hřiště tak vyrazil k dohrávce úvodní rundy brzy ráno a hned se nastartoval berdíkem na 12.

Po pěti parech se pak s úvodním kolem rozloučil eaglem na osmnáctce a po výsledku 69 (-3) mu patřilo před startem druhého kola dělené 31. místo.

Neměl přitom příliš času nad něčím přemýšlet, když prakticky okamžitě vyrazil do kola druhého. A do něho se mu vstup povedl parádně, když tentokrát pokořil druhou devítku hřiště Golf International de Pont Royal třemi berdíky (11, 12, 17) a opět ji tak zahrál za mínus tři.

V druhé polovině kola už ale žádnou další ránu neupsal a navíc si bohužel připsal dvě bogey - na čtyřce a sedmičce. Bylo z toho tak kolo za 71 ran (-1) a s celkově mínus čtyřmi mu v době dohrání patřilo místo ve třetí desítce.

V jasném vedení o pět ran je Rakušan Lukas Nemecz (-14).

Průběžné pořadí turnaje Challenge Tour zde.

Velmi dobře mělo rozehraný švýcarský turnaj LET Access Series hned několik českých hráček, finálové kolo Lavaux Ladies Open se jim ale vůbec nepovedlo. Nejlépe nakonec skončila amatérka Agáta Vahalová, která po kole za 75 ran (+3) obsadila se skóre -2 třináctou příčku.

Par v pátek nepokořily ani Kristýna Napoleaová (76 ran, celkově +2 a T22), Šideri Váňová (73, +4 a T31), amatérky Tereza Koželuhová (72, +5 a T33) s Gabrielou Robertou Vítů (75, +6, T39) ani Eva Koželuhová (77, +10, 50.).

Až v play-off vyhrála Skotka Gabrielle MacDonald, která udolala v rozehrávce Angličanku Gemmu Clews. Obě zahrály za -7.

Konečné pořadí turnaje LETAS zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení