Stenson o Ryder Cup nepřijde. Zažije premiéru v roli asistenta

Henrik Stenson

Henrik Stenson se stal pátým a posledním asistentem kapitána výběru Evropy Padraiga Harringtona pro nadcházející duel Ryder Cupu. Pětačtyřicetiletý Švéd byl členem rydercupového týmu v minulých letech pětkrát, ale v roli asistenta si odbyde premiéru.

Stenson startoval v pěti utkáních Ryder Cupu v letech 2006, 2008, 2014, 2016 a 2018 a třikrát byl členem vítězného týmu. Naposledy před třemi roky ve Francii na hřišti Le Golf National, kde měl stoprocentní bilanci a přispěl k jasnému vítězství Evropanů.

V pěti duelech Ryder Cupu odehrál celkem 19 zápasů, v nichž si v jedenácti odnesl vítězství. Včetně toho z roku 2006, kdy při svém debutu získal v irském The K Clubu rozhodující vítězný bod pro Evropu.

I při svém startu na letošním Czech Masters Stenson přiznal, že udělá vše, aby se do týmu dostal jako hráč. To se mu i přes zlepšené výkony na posledních turnajích nepodařilo, ale ve Whistling Straits na konci září nebude chybět. Poprvé bude členem týmu jako asistent kapitána.

Doplnil tak už známou čtveřici asistentů, v níž jsou jeho krajan Robert Karlsson, Luke Donald, Martin Kaymer a Graeme McDowell.

"Je to pro mě velká pocta, že mohu být součástí týmu Evropy v Ryder Cupu. V minulosti jsem byl členem týmu už pětkrát jako hráč a dostat šanci v roli asistenta kapitána je pro mě vzrušující," přiznal 45letý Švéd.

"Padraig mi volal v pondělí a nebyl to dlouhý rozhovor. Jeho nabídku jsem přijal hned a ujistil jsem ho, že pomůžu týmu, jak jen to půjde. Máme silný tým. Je to mix obrovských zkušeností s třemi kluky, kteří nastoupí ve svém prvním Ryder Cupu. To je skvělá kombinace," poznamenal vítěz The Open z roku 2016.

"Henrik přinese do týmu spoustu důležitých věcí. Ví, co obnáší vyhrát Ryder Cup. Všichni si uvědomují, že rydercupový týden může být stresující, takže Henrikův důvtip a pověstný smysl pro humor mohou být týmu hodně prospěšné," vypočítal kapitán Harrington základní Stensonovy přednosti v nové roli.

"Bude také velice užitečné mít vedle sebe někoho s chladnou hlavou, pokud by nastala nějaké kritická chvíle," doplnil Harrington v narážce na Stensonovu přezdívku "Iceman".

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení