Čtveřice českých golfistů jde do akce. V Evropě i za oceánem

Ondřej Lieser

Češi v akci. Ondřej Lieser na podniku European Tour v Nizozemsku, Filip Mrůzek na turnaji Challenge Tour ve Francii, Klára Spilková poprvé po olympijském startu v Tokiu na LPGA a ve hře bude za oceánem i Karolína Vlčková ve druhé lize na Symetra Tour.

Před týdnem si Lieser "odskočil" na Challenge Tour do Německa a turnaj skvěle rozehrál. Po druhém kole dokonce vedl, ale nepovedl se mu závěr finálového kola a nakonec bral dělené 11. místo.

Od čtvrtka se 30letý český profesionál představí na turnaji evropské tour Dutch Open s dotací jeden milion euro na hřišti Bernardus Golf v Cromvoirtu. Do úvodního kola vstoupí ve čtvrtek v 8:51 z jamky č. 1 společně s Angličanem Jordanem Wrisdalem a Švédem Joakimem Lagergrenem.

Na podniku European Tour hrál Lieser, jemuž aktuálně patří 234. místo v Race to Dubai, naposledy na Czech Masters na Albatrossu. Skončil na děleném 60. místě.

Mrůzek povzbuzený čerstvým vítězstvím na turnaji Slovak Open startuje na Hopps Open de Provence ve Francii, na podniku Challenge Tour. Za týden 30letý profesionál se letos blýskl především skvělým 12. místem na Czech Masters, ale ve druhé evropské lize se mu letos zatím nedaří. Ze šesti startů neprošel cutem ani jednou.

Ve Francii vyrazí do prvního kola ve čtvrtek ve 13:50 a společnost ve flightu mu budou dělat domácí Edgar Catherine a Nor Elias Bertheussen.

Poprvé od olympijských her v Tokiu, kde obsadila 23. místo, se vrací do hry i Klára Spilková. Představí se na turnaji LPGA Cambia Portland Classic ve West Linn ve státe Oregon.

Po návratu z Tokia se 26letá profesionálka věnovala především kondici, absolvovala sportovně relaxační pobyt na Madeiře a zažila i dosud nepoznané – s Terezou Koželuhovou vedla fyzický a herní trénink mladých golfistů ve věku 9 až 16 let při kempu na Panoramě Kácov.

Na LPGA naposledy startovala v červenci na turnaji Marathon LPGA Classic, ale podobně jako na dvou předchozích neprošla cutem. Tuhle sérii se pokusí zlomit na Cambia Portland Classic ve flightu společně s Korejkou Mi Hyang Li.

 

Do hry jde i Karolína Vlčková, která se představí na Symetra Tour na turnaji Guardian Championship (17. – 19. září). I pro Vlčkovou to bude pokus vylepšit letošní nepříliš povedenou bilanci – ze čtrnácti startů prošla jen čtyřikrát cutem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení