Sabbatini o svém sporu s Tigerem: Všechno bylo jinak

Rory Sabbatini

Rory Sabbatini si dokáže říct o pozornost. Třeba tím, když si změnil jihoafrické občanství na slovenské, nebo když v barvách Slovenska získal v Tokiu olympijské stříbro. Do povědomí se zapsal i kontroverzí s Tigerem Woodsem, ale vše bylo podle jeho slov jinak.

O golfových kvalitách 45letého rodáka z jihoafrického Durbanu není třeba pochybovat. Vyhrál šest turnajů na PGA Tour, byť ten poslední už před deseti lety. To, že golf pořád umí, předvedl na olympijském turnaji, kde pro Slovensko získal stříbrnou medaili.

V rozhovoru pro Golf Monthly se vrátil dál do minulosti. I k údajnému sporu mezi ním a Tigerem Woodsem.

Mělo k němu dojít v roce 2007 na turnaji Wachovia Championship. Sabbatini tehdy vedl po třech kolech a v médiích se objevil jeho výrok, že Tiger je porazitelnější, než kdykoliv předtím. Vysloužil si za to hodně kritiky, zvlášť poté, co vedení na turnaji neudržel a naopak Woods vyhrál.

"Kdysi dávno si média vymyslela, že jsme s Tigerem měli mezi sebou spor, že ho nemám rád. Nikdo se ale neobtěžoval ověřovat fakta a opravovat je, protože nic takového nikdy nebylo," řekl Sabbatini.

"Sklidil jsem za to od lidí hodně kritiky. Bylo mi z toho smutno, protože to bylo neopodstatněné a nekorektní. Všechno bylo jinak," uvedl vítěz šesti turnajů PGA Tour.

A pokusil se po letech vše na správnou míru. "Když mě Tiger v tehdy v Quaill Hollow porazil, novináři tvrdili, že jsem řekl, že je porazitelnější, než kdy předtím. Ale to jsem neřekl. Řekl jsem, že ten Tiger, co jsem ho viděl hrát, byl Tiger, který se dal porazit. A na to jsme nebyli zvyklí," konstatoval Sabbatini.

"Tiger, na kterého jsme byli tehdy zvyklí, byl tak trochu jako perfektně seřízený autopilot. Dominoval a ničil," uznal naturalizovaný Slovák.

Olej do ohně v jejich údajné kontroverzi ještě přilil, kdy se ve stejném roce odhlásil z Woodsova turnaje World Challenge, což před ním nikdy žádný jiný hráč neudělal.

"Jenže důvod byl úplně jiný. Hrál jsem během krátké doby tři turnaje na třech různých kontinentech, měl jsem problémy s nohou a moje tehdejší manželka měla zdravotní potíže. Proto jsem z turnaje vycouval. A média z toho udělala případ, že jsem Tigera urazil. To se ale nestalo," ohlédl se Sabbatini za minulostí.

"Nikdy jsem k tomuhle chlapíkovi necítil nic jiného, než nesmírnou úctu a respekt. Zcela pro nás změnil tvář golfu," dodal Sabbatini.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení