Na Slovak Open dominoval Mrůzek. Matuše porazil o 4 rány

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek si připsal další letošní vítězství, když dominantním způsobem ovládl Penati Slovak Open s dotací 22 000 eur, jehož ambasadorem je stříbrný olympijský medailista z Tokia Rory Sabbatini. Mrůzek tak potvrdil, že prožívá skvělé období. O čtyři rány za ním skončil druhý Stanislav Matuš.

Po prvním kole za 64 ran vedl Mrůzek o čtyři rány před Rakušanem Jürgenem Maurerem. Ve druhém finálovém kole si náskok v klidu pohlídal kolem za 67 ran, když se k němu nejblíže dostal Matuš po kole za 65 ran.

Mrůzek tak vyhrál s celkovým skóre -15. Matuš měl se skóre -11 náskok tří ran na domácího Petera Valáška a dalšího Čecha Michala Pospíšila na děleném třetím místě. O další ránu zpět skončil na pátém místě druhý Slovák v TOP 5 Adam Puchmelter.

Mrůzek vykročil za vítězstvím už v parádním prvním kole, kdy na Legend Course s parem 73 ran zahrál devět birdie. Ve flightu byl u toho i jeho otec Petr, kterému se ale příliš nedařilo a víc fandil svému synovi.

V úterý sice zahrál Mrůzek o tři rány hůře, ale i tak donesl výborných 67 ran, které mu v pohodě stačily na vítězství s velkým náskokem.

Maurer zahrál druhé kolo jen v paru, a tak se přes něj přehnalo dalších pět hráčů. 65 ran, tedy osm pod par, zahráli jak Matuš, tak i Valášek. Pospíšil s Puchmelterem zapsali 68, stejně jako šestý Španěl Haiko Dana.

Vítězný Mrůzek potvrdil, že se mu teď velmi daří. V srpnu vyhrál GolfAdvison.golf Czech Open v Berouně a týden na to zaznamenal nejlepší český výsledek v historii na European Tour, když skončil na Albatrossu na děleném 12. místě.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení