Cantlay zažívá skvělou sezonu. Stal se hráčem roku na PGA Tour

Patrick Cantlay

Patrick Cantlay prožívá parádní sezonu. A ještě lepší její závěr. Po triumfu ve FedExCupu vyšperkovaném odměnou ve výši 15 milionů dolarů byl korunován i hráčem roku na PGA Tour. O tom, že získá cenu Jacka Nicklause, rozhodlo hlasování samotných hráčů.

Cantlay vyhrál v sezoně čtyři turnaje a dominoval především v jejím samotném závěru. V play-off udolal na BMW Championship Brysona DeChambeaua a zvítězil i v závěrečném podniku Tour Championship.

"Je to pro mě obrovská pocta. To, že o tom rozhodli hlasováním moji kolegové z PGA Tour, pro mě hodně znamená," komentoval 29letý Američan své ocenění.

"Ještě někde v polovině roku to nebylo něco, na co bych myslel, nebo že bych mohl mít šanci. Ale konec sezony se mi opravdu povedl, hrál jsem hodně dobrý golf," dodal Cantlay.

Zařadil se tak mezi další velká golfová jména, jako např. Tiger Woods, který cenu pro nejlepšího hráče PGA Tour získal desetkrát, Rory McIlroy (třikrát), Greg Norman, Nick Price, Fred Couples, Brooks Koepka či Dustin Johnson, kteří se stali hráči sezony dvakrát.

Cantlay ale nezískal prestižní double, protože hráčem roku podle PGA of America byl vyhlášen před několika dny Jon Rahm. Právě španělský golfista byl jedním z favoritů i v hlasování o hráče roku na PGA Tour, byť vyhrál jen jediný turnaj.

Byl jím ale major, letošní US Open. A na dalších majorech skončil pokaždé v top 10. Nejspíš by vyhrál i turnaj the Memorial, na kterém po třech kolech suverénně vedl, ale musel odstoupit kvůli pozitivnímu testu na covid. Turnaj potom vyhrál právě Cantlay.

Spekuluje se, že i hlasování o hráče roku na PGA Tour bylo těsným soubojem právě mezi Cantlaym a Rahmem, ale PGA Tour nezveřejňuje ani počty hlasů ani to, kolik hráčů hlasovalo.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení