Legendy slyšely NE! Vstupenkou do Ryder Cupu byla vyrovnanost

Justin Rose

Justin Rose, Henrik Stenson, Alex Noren, možná i Francesco Molinari, to jsou hráči, které měl kapitán týmu Evropy Pádraig Harrington asi nejvíce na mysli z těch, které nakonec nevybral pro nadcházející Ryder Cup ve Whistling Straits.

Harrington už dopředu avizoval, že dvě místa ze tří už má víceméně obsazené Sergiem Garciou a Ianem Poulterem. Nezměnil to ani poté, co Poulter v pátek neprošel cutem na BMW PGA Championship, zatímco další adepti kapitánského výběru setrvali v turnaji.

Přímou účast v jednom ze dvou kvalifikačních žebříčků si nakonec v neděli zajistili, Lee Westwood, Matthew Fitzpatrick, Tyrrell Hatton a Bernd Wiesberger. Černý Petr zůstal Justinu Roseovi a Shanu Lowrymu.

Lowry ale chvíli na to uslyšel dobrou zprávu. Právě mezi ním a Rosem se Harrington nejspíš rozhodoval, komu udělí svou poslední kapitánskou volbu. Ukázal na Lowryho. Mimo tým tak zůstal Rose, bývalá světová jednička a člen posledních pěti evropských týmů, z toho tří vítězných.

Harringtona nepřesvědčilo ani dělené šesté místo z Wentworthu tři rány za vítězem. Mimochodem to byly tři rány, které Rose dělily od přímé kvalifikace. Přednost dostal nováček Lowry, dělený sedmnáctý. I to naznačuje, že kapitán měl svého Irského krajana nejspíš napsaného na papírku už dříve.

"To, s čím (Rose) v důsledku soupeřil, byla Lowryho konzistence," vysvětlil Harrington. "A tu přinášení po léta i Sergio a Ian. Někdo musel z kola ven, bylo to velmi těsně," dodal kapitán ke své volbě.

"Alex Noren hraje také fantastický golf, ale v konečném důsledku musí někdo zůstat mimo. Pokud se někdo nedostane do týmu přímo, ocitne se v těžké pozici. Opravdu nechybělo málo a mohl jsem vybrat Justina nebo Alexe. Ve finále to bylo opravdu těsné a my se nakonec zkrátka přiklonili k tomu, že Segio a Ian jsou vášní, jádrem a srdcem týmu už dlouhé roky," uvedl Harringron.

Litovat, že svou aktuální formu nenalezl dříve, musí i Henrik Stenson, neboť i jemu náleží veškeré atributy, které Harrington jmenoval u Garcii a Poultera. I on už hrál o Ryder Cup pětkrát, šampaňské z něj pil třikrát.

Ale jeho závěrečná kampaň na European Tour už Harringtona nepřesvědčila. Začal ji na děleným čtvrtým místem na Czech Masters, pokračoval třetím ve Švýcarsku a děleným patnáctým a třicátým místem v Itálii a ve Wentworthu.

A součástí týmu nebude ani Francesco Molinari, který před třemi lety v Paříži vytvořil nezapomenutou, fanoušky opěvovanou (doslova) a především fantasticky úspěšnou dvojici s Tommym Fleetwoodem.

Anglická část Moliwoodu je znovu v týmu, ta italská doplatila na pokles výkonnosti a nevyrovnanost. A právě dlouhodobá konzistence byla zřejmě tou hlavní veličinou, která vedla Harringtona k jeho kapitánským volbám.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení