Neměl ani členství, teď je Zalatoris Nováčkem roku na PGA Tour

Will Zalatoris

PGA Tour v pondělí oznámila že jejím Nováčkem roku 2020/2021 byl jmenován 25letý Američan Will Zalatoris. Zvolili ho samotní členové PGA Tour, kterým sám Zalatoris během sezóny nebyl. Ve volbě dostal přednost před Jihoafričanem Garrickem Higgem.

"Jménem PGA Tour gratuluji Willu Zalatorisovi za to, že byl členy PGA Tour zvolen Nováčkem roku. Willův úspěch navzdory tomu, že neměl na začátku sezóny status člena PGA Tour, je důkazem nejen jeho schopností, ale také tvrdé práce a přístupu," uvedl v prohlášení komisionář Tour Jay Monahan.

Zalatoris se připojil k PGA Tour loni v listopadu na základě zvláštního dočasného statusu a jako nečlen posbíral 1296 nečlenských bodů do FedEx Cupu. Tím získal plné členství pro sezónu 2021/2022.

V sezóně PGA Tour uhrál osm umístění v TOP 10 a prošel cutem na 21 turnajích z 25 startů. Zahrál si všechny čtyři majory, The Players a tři turnaje WGC. Jeho nejlepším a nejpřekvapivějším výsledkem bylo druhé místo na dubnovém Masters.

Posledním laureátem ceny Arnolda Palmera pro Nováčka roku na PGA Tour, který tohoto ocenění dosáhl se zvláštním dočasným členstvím, byl přesně před 20 lety Charles Howell III.

Zalatoris porazil v hlasování jihoafrickou kometu letošní sezóny Higga, který během pouhých osmi startů na PGA Tour dokázal jednou vyhrál na Palmetto Championship. Hlasující ale přesvědčil právě fakt, že Zalatoris si dokázal zajistit členství v sezóně, kdy byla Tour prakticky uzavřena kvůli pandemii Covid-19.

Kvůli tomu nikdo nepostupoval z Korn Ferry Tour, nikdo ani nesestupoval, proto jediný způsob, jak bylo možné se na PGA Tour dostat, bylo zvláštní dočasné členství, které si Zalatoris zajistil svým děleným 16. místem na listopadovém Bermuda Championship.

"Když jsem se dozvěděl, že mě čeká prakticky dvouletá sezóny, tak jsem zažíval prvních deset minut frustraci. Musel jsem se na to ale podívat jako na výzvu," uvedl Zalatoris, který během tohoto období, převážně v roce 2020, startoval také na nižší Korn Ferry Tour.

"Skutečnost, že jsem dostal dva roky na to, abych vyhrál třikrát na Korn Ferry Tour, mě mnohem lépe připravila na PGA Tour a na to, abych jednou vyhrál i tam," pravil Zalatoris před zahajovacím turnajem nové sezóny Fortinet Championship, kde si zahraje již jako plnohodnotný člen.

Laťku si nastavil vysoko. V uplynulé sezóně skončil ve FedEx Cupu na děleném 25. místě, byť jako nečlen jen virtuálně, když neměl ani právo startu v play off. Letos už se od něj budou čekat velké věci.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení