Vlajkovou loď European Tour ukořistil Američan Billy Horschel

Billy Horschel

Tak trochu ve stínu bojů o zbývající místa v týmu Evropy pro Ryder Cup se odehrával v neděli i boj o vítězství v samotném BMW PGA Championship. A to přesto, že turnaj ve Wentworthu je považovaný za vlajkovou loď European Tour. Billy Horschel až na poslední jamce rozhodl o tom, že do příštího roku bude kotvit v jeho přístavu.

Sešlo se to letos tak, že o zbylých čtyřech místech v kvalifikaci pro evropský tým se rozhodovalo až na posledním turnaji před deadlinem do jeho posledního kola. Ve vřavě bojů Evropanů o Ryder Cup si ale hlasitě řekl o pozornost Američan Horschel.

Ten zahrál ve finále skvělých 65 ran a sedmi ranami pod par vylepšil své skóre až na konečných -19. Poslední ze svých sedmi berdíků dne zahrál na osmnáctce, čímž se dostal do samostatného vedení.

To mu v klubovně vydrželo až do konce, když skvěle hrající Thajec Kiradech Aphibarnrat zahrál na sedmnáctce bogey a jeho senzačních nedělních 63 ran stačilo nakonec jen na dělené druhé místo.

O chvíli později neproměnil na posledním greenu svůj dlouhý putt do birdie, kterým by si vynutil play off, Angličan Laurie Canter a Horschel mohl začít slavit. A vzápětí potvrdil, že vítězství je pro něj velkou náplastí na zklamání, že mu tento týden nezavolal kapitán amerického týmu pro Ryder Cup Steve Stricker.

"Nedoufal jsem, že mi zavolá a řekne, že mě vybral do týmu, ale byl jsem trochu zklamaný z toho, že mi nezavolal a neřekl aspoň ´Hele, víš, nevybral jsem tě.´ Aspoň to jsem myslel, že udělá. I proto jsem tady měl větší motivaci," vyprávěl velký fanoušek londýnského West Hamu po svém vítězství.

"Štve mě, že jsem se nedostal do týmu. Ale nehrál jsem dost konzistentně a dobře na to, abych získal dostatečný počet bodů pro automatickou kvalifikaci," uvedl Horschel, který skončil v americkém žebříčku na 17. místě. Prvních šest hráčů se kvalifikovalo přímo, dalších šest vybral Stricker na základě své kapitánské volby.

Možná ale není vše ztraceno. Brooks Koepka má zraněné zápěstí a proslýchá se, že ho nestihne do Ryder Cupu doléčit.

V tom případě udělal Horschel ve Wentworthu maximum, aby mu Stricker přeci jen ještě zavolal.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení