Den rozhodnutí je tu! Kdo bude v týmu Evropy pro Ryder Cup?

Ryder Cup

Mnoho otazníků, jen jediná jistota, rozhodne se ještě v neděli. Pět míst v týmu Evropy pro nadcházející Ryder Cup je již obsazených. Finálové kolo BMW PGA Championship rozhodne, kteří čtyři hráči tým doplní z kvalifikací. A hned po turnaji oznámí Pádraig Harrington své tři kapitánské volby.

Dramatičnost zvyšuje fakt, že tento týden se ve Wentworthu hraje o dvojnásobné body. Navíc tu máme dva oddělené kvalifikační žebříčky, světový a evropský. Scénářů doplnění týmu je tak stále několik.

Po 54 jamkách BMW PGA Championship je situace následující:

Evropský kvalifikační žebříček (4 postupující, tučně již jistý jména):

  • Jon Rahm
  • Tommy Fleetwood
  • Tyrrell Hatton
  • Bernd Wiesberger

Světový kvalifikační žebříček (5 postupujících):

  • Rory McIlroy
  • Matthew Fitzpatrick
  • Paul Casey
  • Viktor Hovland
  • Lee Westwood

Lowry se jednu chvíli v sobotu dělil o vedení a promítl se do týmu pro Ryder Cup. Pak ale hrál jamky 9 – 17 za +1 a byl mimo, naopak v týmu byl Westwood. Lowry pak zahrál birdie na 18 a posunul se na dělené 5. místo se skóre -11 a byl to zase on, kdo držel poslední deváté místo v týmu.

Jenže pak zahrál Jamie Donadson závěr svého kola za birdie, birdie a eagle, dostal se na -12. Stejně jako Adam Scott, který skóroval také na 18. V tu chvíli byl Lowry až dělený sedmý. A tento malý posun

Lowryho opět vykopl mimo přímou kvalifikaci do Ryder Cupu a posunul tam zpět Weswooda.

To jen na dokreslení, jak malé detaily budou v neděli rozhodovat o zbylých čtyřech místech pro přímou kvalifikaci do týmu Evropy.

A můžeme pokračovat dál. Wiesberger a Lowry už jsou spolu na na děleném sedmém místě. Rakušanovi přitom stačí umístění v TOP 50, aby měl velkou šanci se do týmu pro Ryder Cup jako nováček dostat.

Pokud tohle splní, čemuž jeho skvělá forma nasvědčuje, mělo by se stát poslední volné místo předmětem boje mezi Westwoodem a Lowrym.

Veterán Westy byl po třech kolech na děleném 43. místě a jeho osud může mít ve svých rukou Lowry. Rose byl před posledním kolem na děleném 14. místě pět ran za vedením. Aby se přímo kvalifikoval on, musí vyhrát.

Je tak pravděpodobné, že dva z trojice Westwood, Lowry a Rose budou muset spoléhat na kapitánský výběr Harringtona.

Vzhledem k tomu, že ten již dříve uvedl, že na dvě místa mají u něj největší šanci Sergio Garcia a Ian Poulter, zdá se, že jen jedno z míst zbude pro někoho z výše uvedené trojice.

To vše dává obrovskou dramatičnost poslednímu kolu BMW PGA Championship, které vysílá živě stanice Golf Channel od 13:00. Hned na to v 18:30 má ve Wentworthu tiskovou konferenci Harrington, kde oznámí své tři kapitánské volby. A to rovněž živě na Golf Channelu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení