Lieser v Německu pokazil závěr kola, Brixi drží TOP 20

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser vstupoval do třetího kola turnaje Challenge Tour v Německu z pozice lídra s náskokem jedné rány, ale především vinou nepovedeném závěru, po kterém zapsal 75 ran (+4) se propadl před finále mimo TOP 10. Nad par zahrál v sobotu i Gordan Brixi. Po kole za 72 ran (+1) se udržel v TOP 20.

Lieser vedl po 36 jamkách o jednu ránu se skóre -9. Na poslední osmnáctku půjde v neděli se ztrátou pěti ran na vedení z děleného 11. místa. Šance na vítězství si hodně pokazil na závěrečných dvou jamkách, kde ztratil tři rány za bogey na sedmnáctce a double bogey na osmnáctce.

I když do té doby třicetiletý český profesionál určitě nehrál podle svých představ, stále se držel jen s malou ztrátou dvou ran na čelo leaderboardu, které by mu do finále dávalo velmi slušnou šanci zabojovat o vítězství.

Lieser zahrál bogey na dvojce, načež hned skóroval berdíkem na trojce. Na sedmičce sice přišel dabláč, ale po pěti parech za sebou zahrál další birdie na třináctce. Pak zahrál Lieser tři jamky za par a další za bogey.

Pětiparová osmnáctka ale dávala šanci na vylepšení skóre na závěr kola, neboť na ní Lieser v předchozích dvou návštěvách pokaždé skóroval, jenže třetí birdie se tu nekonalo. Přišel naopak druhý dabláč dne a propad mimo TOP 10.

Brixi dělil po druhém kole šesté místo se ztrátou pěti ran na vedoucího Liesera a po třetím kole jeho ztráta na čelo leaderboardu narostla o další dvě rány, když donesl opět pestrou skórkartu. V sobotu do ní zapsal birdie na 3, 6, 14 a 16, bogey na 4, 7 a 15 a dabláče na 13.

Z děleného 20. místa tak ztrácí se skóre -3 sedm ran na vedoucího Rakušana Lukase Nemecze. Ten zahrál ve třetím kole 69 ran a vede o jednu ránu.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Na Ladies European Tour skončil v sobotu turnaj VP Bank Swiss Ladies Open, kde prošly cutem dvě Češky. Lépe z nich skončila Šideri Váňová, která zahrála třetí finálové kolo za 78 ran a skončila na děleném 66. místě s celkovým skóre +4.

Kristýna Napoleaová zahrála finálovou rundu za 79 ran a s celkovým skóre +6 dohrála na děleném 73. místě.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení