Skvělí Češi na Challenge Tour! Lieser vede, Brixi v TOP 10.

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser a Gordan Brixi si vedli skvěle ve druhém kole turnaje Challenge Tour v Německu. Na Big Green Egg German Challenge ve Wittelsbacher Golfclubu zahráli v pátek oba 67 ran (-4), což pro Liesera po dohráni všech hráčů znamenalo samostatné vedení a pro Brixiho dělené šesté místo.

Lieser zahrál v prvním kole 66 ran a dělil po něm třetí místo. V pátek sice zahrál o jednu ránu více, ale i tak držel po dohrání v klubovně vedení s náskokem jedné rány a na čele se udržel i odehrání kompletního programu druhého kola.

Třicetiletý Čech, letos nastupující především na European Tour, neprožívá herně povedený rok. Po 60. místě na Czech Masters mluvil o potřebě prožít klidné kolo, které by ho někam posunulo, a zdá se, že dvě taková přišla právě tento týden.

Lieser stejně jako v prvním kole zapsal jediné bogey. K němu v pátek zahrál pět birdie. První hned na jedničce, pak přišlo ono bogey, ale po něm už jen pary a čtyři další birdie na 9, 11, 12 a 18. S celkovým skóre se tak Lieser vyhoupl do čela leaderboardu s průběžným skóre -9.

"Poslední dva měsíce pracuji na své hře opravdu usilovně a konečně vidím, že je to lepší a lepší," uvedl Lieser v rozhovoru po druhém kole. "Rozhodně se cítím na hřišti lépe."

"Je to opravdu těžké hřiště, když minete fairway, netrefíte ani green. Je potřeba se neustále soustředit," popsal.

"Trefoval jsem opravdu dobré rány, když jsem to potřeboval. Dal jsem taky pár špatných, ale dařilo se mi je zachraňovat. Netrefil jsem všechny fairwaye, nebudu lhát. Občas jsem se musel vychipovat mezi stromy. Navíc i když tu trefíte na některých jamkách fairway, pořád máte v cestě stromy, takže to tu není jen o trefování fairwayí, ale i o správné délce ran z týčka," řekl Lieser.

"Občas máte pocit, že stromy jsou všude. Je potřeba rány z týčka dobře tvarovat oběma směry. Pro mě jako pro hráče se sklony ke šlajzu s driverem je někdy těžké hrát jamky zprava doleva, ale snažím se dělat to nejlepší," usmíval se Lieser.

Gordan Brixi nejenže letos podruhé prošel na Challenge Tour cutem, když poprvé se mu to povedlo na Kunětické Hoře, ale zahraje si o víkendu o špičkové umístění. Na Liesera ztrácí v polovině turnaje pět ran a pohybuje se na konci TOP 10.

V pátek zahrál hned na pětiparové jedničce eagle. O obě rány sice přišel po dvou bogey na 4 a 5, ale nerozhodilo ho to a v dalším průběhu kola již neztratil ani ránu. Naopak další čtyři získal po birdie na 6, 9, 11 a 18.

V turnaji hrají ještě Šimon Zach a Aleš Kořínek. Zach byl v půběhu druhého kola s průběžným skóre +5 ve druhé stovce, stejně jako Kořínek se skóre +7. Oba za hranicí cutu, která byla na skóre +1.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Na turnaji Ladies European Tour VP Bank Swiss Ladies Open prošly cutem také dvě české hráčky. Po kole v paru za 72 ran s celkovým skóre -2 byla před dohráním všech hráček Šideri Váňová průběžně ve čtvrté desítce s pohodlným náskokem tří ran na cut. Kristýna Napoleaová byla jen o ránu horší v páté desítce a i ona si zahraje v sobotu finálové kolo.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení