Lieser je na Challenge Tour v Německu třetí, dařilo se i Váňové

Ondřej Lieser

Parádní vstup do dalšího turnaje Challenge Tour prožil Ondřej Lieser. Ten je na německé Big Green Egg German Challenge po prvním kole na děleném třetím místě, když se ve Wittelsbacher Golfclubu dostal pět ran pod par. Na LET začala z Češek nejlépe Šideri Váňová.

Lieser zatím neprožívá po zisku karty na European Tour vysněnou sezonu. Po D+D REAL Czech Masters, kde byl po prvním kole v TOP 10, ale nakonec skončil dělený šedesátý, mluvil o tom, že by potřeboval prožít klidné kolo, které by ho někam posunulo.

Nevíme, jak moc klidné to v jeho podání ve čtvrtek v Německu bylo, ale podle skórkarty to vypadá na solidní rundu bez větších výkyvů, během které zapsal šest berdíků a jediné bogey.

Díky tomu je po úvodních osmnácti jamkách za 66 ran (-5) na děleném třetím místě se ztrátou tří ran na vedoucího Matthiase Schmida. Třetí místo dělí Francouzem žijícím v Praze a trénujícím na Albatrossu Julienem Brunem, druhý je další Němec Michael Hirmer (-6).

Slušné první kolo odehrál i Gordan Brixi, který letos prošel na Challenge Tour cutem zatím jen na Kunětické Hoře. Povést by se mu to mohlo i v Německu, kde zahrál ve čtvrtek pět birdie a stejný počet bogey (T36).

Vstup do turnaje naopak nevyšel Šimou Zachovi s Alešem Kořínkem. První došel za +2 a v pátek může zabojovat o cut, druhý to bude mít s +6 těžké.

Průběžné pořadí turnaje Challenge Tour naleznete zde.

Další turnaj Ladies European Tour se hraje ve Švýcarsku a ze tří českých hráček do něho nejlépe vstoupila Šideri Váňová. Ta je po kole za 70 ran (-2) na dělené 28. pozici, na první příčku ztrácí šest ran.

Zbylé dvě Češky na turnaji VP Bank Swiss Ladies Open par nepokořily. Kristýna Napoleaová zahrála za plus tři a amatérka Tereza Koželuhová dokonce za plus pět. Hranice cutu se pohybuje kolem paru.

Průběžné pořadí turnaje LET naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení