"Nemohl jsem kvůli tomu spát." Proč Stricker nevzal Reeda?

Patrick Reed

Americký rydercupový tým se v tomto roce bude muset ve Whistling Straits obejít bez Kapitána Ameriky. Patricku Reedovi totiž neudělil jednu ze svých šesti divokých karet skutečný kapitán výběru Steve Stricker, který přiznává, že šlo o nejtěžší rozhodnutí.

Tiger Woods mu z týmu vypadl kvůli těžké dopravní nehodě, Phil Mickelson sám přiznával, že nemá herní konzistenci na to, aby bylo jisté, že bude pro tým v souboji s Evropou přínosem.

A tak zbývalo jediné jméno, které bylo na hraně a svou důležitostí vzbuzovalo nejvíce otázek, zda ano, či ne. Patrick Reed.

Ten má v Ryder Cupu působivou bilanci, především s ohledem na evropskou dominanci z posledních let. Při třech účastech má tři výhry z nedělních singlů a celkově se chlubí statistikou 7-3-2.

Jenže v posledních dvou amerických výběrech (Ryder Cup 2018 a Presidents Cup 2019) oporou nebyl, když si připsal jen dvě výhry a pět porážek. V minulých týdnech navíc prý bojoval o život s oboustranným zápalem plic a musel vynechat úvodní dva turnaje play-off FedEx Cupu. Objevil se až na finále v Atlantě, kde skončil dělený sedmnáctý.

"Byl to pro mě hodně těžký telefonát. Takový ten, kvůli kterému nemůžete spát," přiznal po středečním oznámení svých divokých karet Stricker. "Je to skvělý hráč a do jamkovky toho hodně přináší. Jeho historie v Ryder Cupu je sakra dobrá... Ale myslím, že je zde určitá nejistota ohledně jeho zdraví a herní výpadek, což nás dovedlo k tomuto rozhodnutí," dodal americký kapitán pro 43. Ryder Cup.

"Věděl jsem, že to bude těžké. Ale on to vzal jako velký šampion a já se mu několikrát omluvil. Chtěl jsem, aby věděl, že to bylo opravdu těžké rozhodnutí." upřesnil Stricker, který musel podstoupit podobný telefonát s dalšími pěti hráči, které nakonec do týmu nevybral.

V americkém týmu je pro letošní Ryder Cup celkem šest nováčků, čtyři z nich dostali divokou kartu od kapitána Strickera. 

V kvalifikaci si místo v týmu zajistili Collin Morikawa, Bryson DeChambeau, Justin Thomas, Dustin Johnson, Brooks Koepka a Patrick Cantlay. Divokou kartu dostali Tony Finau, Xander Schauffele, Jordan Spieth, Harris English, Daniel Berger a Scottie Scheffler.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení