Rahm získal za uplynulý rok první dvě ceny, přidá další?

Jon Rahm

Jon Rahm toho sice za uplynulou sezonu PGA Tour nevyhrál nejvíce, ale přesto byl zvolen Hráčem roku organizace PGA of America. Díky dalším skvělým výsledkům si navíc přivlastnil také Vardon Trophy a dá se čekat, že další ocenění ještě dorazí.

Rahm vyhrál v uplynulé sezoně, během které se hrálo hned šest majorů, jediný turnaj, ale bylo to US Open. K tomu navíc skončil dvakrát druhý, dvakrát třetí a celkem patnáctkrát v TOP 10.

A nebýt pozitivního testu na COVID během Memorialu, nejspíše by vyhrál také turnaj Jacka Nicklause. Cutem neprošel z 22 startů na PGA Tour jedinkrát. To je sezona jako hrom.

První ocenění tak přišlo od PGA of America, která vybírá Hráče roku podle jasně daných kritérií - počtu vítězství, vydělaných peněz a průměrného skóre. Loni druhý Rahm získal 75 bodů, o pět více než letos druhý Bryson DeChambeau. Za nimi skončili Patrick Cantlay a Collin Morikawa.

Vardon Trophy pak získal za nejnižší průměrné skóre na PGA Tour, když s 69,3 ranami skončil o 0,319 rány před druhým Dustinem Johnsonem.

V nejbližších dnech by pak svého Hráče roku měla oznámit také PGA Tour, kde ale volí samotní hráči. Finalisty jsou letos kromě Rahma také DeChambeau, Cantlay, Morrikawa a Harris English. O nováčkovi se rozhodne mezi Garrickem Higgem a Willem Zalatorisem.

 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení