Netflix chystá show ze zákulisí PGA Tour. Vzorem je Formule 1

PGA Tour

Americká společnost Netflix připravuje televizní show, která předplatitele zavede do zákulisí PGA Tour. Dokumentární seriál se zaměří na několik největších hvězd a zachytí je, jak hrají během sezóny 2021/2022 ty největší turnaje na okruhu.

Jména hráčů zatím nebyla zveřejněna, ale podle Golf.com jsou mezi těmi, kteří projevili zájem s Neflixem spolupracovat, například Rickie Fowler, Tony Finau, Cameron Champ či Ian Poulter.

Seriál připravuje společnost Vox Media, která s Netflixem na výrobě pořadů dlouhodobě spolupracuje, společně s další společností Box to Box Films, která stojí za seriálem Netflixu o Formuli 1 Drive to Survive.

Seriál o PGA Tour by měl hráče ukázat nejen v zákulisí těch největších turnajů, ale i doma a všude mezi tím. Předpokládá se, že by se mohl vysílat již koncem příštího roku.

Na všech předplatitelských platformách se staly sportovní seriály v posledních letech nesmírně populární. PGA Tour v tom vidí potenciál nárůstu sledovanosti, což se v USA ukázalo i u Formule 1, kde sledovanost po odvysílání první řady Drive to Survive v roce 2019 výrazně vzrostla.

V roce 2018 sledovalo podle ESPN každý závod v USA průměrně 547 tisíc diváků. V roce 2021 už je to 928 tisíc. "Myslím, že hlavní vliv na to má odvysílaný seriál," uvedl výkonný ředitel McLarenu Zak Brown.

"Téměř každý komentář, který dostanete od někoho z Ameriky, odkazuje na Drive to Survive," potvrdil z vlastní zkušenosti šéf britské stáje.

"Lidé přecházejí od tvrzení ´Nikdy jsem nesledoval Formuli 1´ k tomu, že říkají ´Už nikdy nevynechám závod´," dodal Brown. Podobný efekt si nyní od seriálu slibují i představitelé PGA Tour.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení