Cantlay ovládl FedEx Cup, i když jeho formát nemá rád. Bere 320 milionů

Patrick Cantlay

Stylem start-cíl, a to doslova, vyhrál Patrick Cantlay letošní finále FedEx Cupu. Už do turnaje TOUR Championship totiž vstupoval jako lídr se skóre -10 a v neděli slavil vítězství o ránu před Jonem Rahmem. Sám ale po turnaji přiznal, že se mu formát akce nezamlouvá.

Přidal se tak třeba právě k Rahmovi nebo Rorymu McIlroyovi, kteří se nad formátem finálového turnaje sezony PGA Tour pozastavili v předešlých dnech. Nelíbí se jim, že do turnaje nevstupují hráči na jedné startovní čáře a že vyhrát nemusí ten, co zahraje nejlépe.

"Stále nejsem fanoušek tohoto formátu. Nemyslím si, že je dobrý," přiznal už s trofejí v ruce a šekem na 15 milionů dolarů (v přepočtu cca 320 milionů korun) v kapse Cantlay. "Nelíbí se mi fakt, že někdo zahrál v tomto týdnu nižší skóre a stejně jako v minulosti nevyhrál," dodal.

Kdyby všichni začínali v tomto týdnu v East Lake od nuly, šli by po 72 odehraných jamkách do play-off Rahm s Kevinem Na, kteří se dostali 14 ran pod par. Třetí by byl Xander Schauffele (-12) a až čtvrtý Cantlay (-11). Takto ale vyhrál on se skóre -21 o ránu před Rahmem.

"Patrick hrál skvělý golf, navíc měl na mě náskok čtyř ran. A i když jsem v tomto týdnu byl možná lepším hráčem, on si to zasloužil. Myslím, že můžete říct, že vyhrál," nevymlouval se na nic Rahm.

A je to pravda. Formát je jasně daný a Cantlay si díky třem vítězstvím v předchozím průběhu sezony, když to poslední přišlo před týdnem na BMW Championship, zajistil, že byl před finále lídrem FedEx Cupu.

"Je to fantastické. Je to pro mě skutečná pocta, protože jde o celý rok. Hrál jsem během něho velmi konsistentně a na konci se nastartoval. Je to velká satisfakce, když si uvědomím, kolik práce a dřiny jsem golfu během svého života obětoval," zářil štěstím Cantlay.

Ten prokázal skutečně pevné nervy a dostál své přezdívce "Patty Ice". V předchozím týdnu přestál šestijamkové play-off s Brysonem DeChambeauem a tentokrát ani na vteřinu neopustil první místo poté, co měl už na začátku turnaje coby lídr FedEx Cupu náskok dvou ran.

"Bylo to těžké, rozhodně to bylo nejdelší vedení, jaké jsem kdy držel," dodal 29letý Američan, který v neděli přežil i krizovku na sedmnáctce a po divokém průběhu jamky zachránil z dvou metrů bogey. Na závěrečném pětiparu pak zahrál stejně jako Rahm birdie a vyhrál o ránu.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení